Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus mk2 2005r. - Strasznie śmierdzi w samochodzie spalenizną.

18 Feb 2018 19:59 2214 6
  • Level 4  
    Witam. Mam pewien problem, którym jest nieprzyjemny zapach, który czasami pojawia się w samochodzie podczas jazdy. Nie wiem od czego to zależy , bo nie dało się ustalić za bardzie kiedy tak zaczyna śmierdzieć. Podczas normalnej jazdy w pewnym momencie tak zaczyna coś śmierdzieć w samochodzie jakby się kable przepalały czy coś takiego. Śmierdzi tak jakieś 2-3 min i smród znika. Przy dłuższej z trasie nawet kilka razy można go poczuć . Zapach strasznie jakiś mieszany , bo niby tak jakby się kable przepalały , a niby tak jak przypalone mleko czy coś. Nie wiem od czego to jest , może ktoś się spotkał z czymś takim i wie co zaradzić , co to może być czy coś ?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 34  
    Może częściej otwieraj okno lub zainwestuj w choinkę zapachową. Teraz serio, jak coś takiego czuć to nie bierze się to z niczego, do sprawdzenia instalacja elektryczna i to jak najszybciej bo takie zapachy to zapowiedź kłopotów a nawet pożaru.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 4  
    osiniak75 wrote:
    Może częściej otwieraj okno lub zainwestuj w choinkę zapachową. Teraz serio, jak coś takiego czuć to nie bierze się to z niczego, do sprawdzenia instalacja elektryczna i to jak najszybciej bo takie zapachy to zapowiedź kłopotów a nawet pożaru.

Hehe śmieszek :) myślę , że nie wyprodukowali choinki o tak mocnym zapachu, żeby to przebić. A tak serio.. Domyślam się , że jest do sprawdzenia instalacja i wszystko , ale pytam , bo może ktoś już się spotkał z czymś takim i może wcale nie trzeba auta oddawać do mechanika i płacić kasy za coś, co sam mógłbym zrobić. Rozmawiałem z kolegą i mówił, że miał coś podobnego to okazało się, że wyciekał mu płyn chłodniczy i jak się nagrzewał to własnie tak dziwnie śmierdziało, ale wątpię bo wcale mi go nie ubywa więc niemożliwe .Może ktoś coś ?
  • Level 43  
    Paablo10 wrote:
    może wcale nie trzeba auta oddawać do mechanika i płacić kasy za coś, co sam mógłbym zrobić.

Oczywiście ale sam musisz to naprawić. Skoro coś się pali to w końcu się spali.
  • Level 43  
    Paablo10 wrote:
    może wcale nie trzeba auta oddawać do mechanika i płacić kasy za coś, co sam mógłbym zrobić.

To zrób. Ale skoro jeszcze tego nie zrobiłeś to już nie zrobisz. Sprzedaj auto. Nie będzie musiał sam robić, ani oddawać kasy komuś. Co więcej ktoś ci odda pieniądze. Same plusy.
  • Level 21  
    Paablo10 wrote:
    Przecież nikt Ci nie każe wymienić rozrządu, tylko okami sprawdzić o co chodzi pod maską.

Sprawdź:
    - puszki sterowników/bezpieczników/przekaźników
    - przewody gumowe
    - wygłuszenie silnika
    - szczelność układu wydechowego (przede wszystkim kolektor)
    - rzuć okiem na okolice chłodnicy i silnika pod kątem obecności gadów, ssaków i płazów ;)
    - może cieknie gdzieś olej/paliwo/płyn hydrauliczny/płyn chłodzący na korpus silnika i się spala

Generalnie zadanie dla dziesięciolatka ;)
    Powodzenia