Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LFP LESZNO 25 POr 40 C nie dział

18 Lut 2018 22:54 615 3
  • Poziom 6  
    Czytałem podobny post tu na forum jednak nie padła tam na tyle precyzyjna informacja aby udało mi się rozwiązać problem.
    Mam podłogówkę napędzaną pompą LFP LESZNO 25 POr 40 AC. Pompa jest gorąca ale nie pracuje. Odkręciłem śrubę odpowietrzającą ale nie udało mi się "popchnąć" wirnika. Być może robię to niewłaściwie. Przez dziurkę po odkręconej śrubie nic tam nie widzę co mógłbym ruszyć. Czy jest jakieś konkretne miejsce , które trzeba ruszyć. W instrukcji jest zdanie "obrócić wałek silnika przy pomocy wkrętaka opartego o nacięcie w czopie wałka" . Cokolwiek to nie znaczy nie udało mi się :(
    Czy może być inna przyczyna awarii? Bezpiecznik, kondensator? Gdzie ich szukać.
    Dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wsadź w tą dziurkę śrubokręt i delikatnie stuknij np. młotkiem. Powinien wtedy zapieczony wirnik "odskoczyć" i wtedy będzie się poruszać wirnik.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    piotrkrakow1 napisał:
    Przez dziurkę po odkręconej śrubie nic tam nie widzę co mógłbym ruszyć.

bo w zasadzie tam nic konkretnego nie ma poza płaszczyzną z lekkimi zakrzywieniami na których można lekko zaklinować śrubokręt i dzięki nim możesz poruszyć wirnik pompy.
    Nie masz tam miejsca podparcia jak przy śrubie, więc nie można użyć dużej siły.
    Jeśli wirnik ani drgnie, a popa robi się ciepła to ją wyłącz i nie używaj, bo szlag ją trafi.
    Możesz próbować jak radzi ls_77 ale ja bym raczej odkręcił 4 imbusy i zdjął całą pompę z korpusu, aby sprawdzić, czy coś nie blokuje mechanicznie wirnika, zwłaszcza jeśli nie masz filtra siatkowego przed pompą. Oczywiście najpierw spuszczasz wodę albo odcinasz pompę zaworami od instalacji jeśli takowe posiadasz zanim odkręcisz te 4 imbusy.
  • Poziom 6  
    Dziękuje wszystkim. W końcu nie mam pojęcia jak ale pompa ruszyła sama.