Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestrator HIKVISION DS-7608NI-K2 detekcja + zdjęcia na mail

tablica24 19 Feb 2018 00:36 2409 11
    tablica24
    Level 14  
    Witam. Posiadam Rejestrator HIKVISION DS-7608NI-K2. Rejestrator posiadam funkcję detekcji ruchu wraz z robieniem zdjęć o wyznaczanych porach dnia.
    Jest sporo manuali ale tak naprawdę nic konkretnego.

Prosił bym kogoś z forum o jakiś manual własny jak to robi. W których zakładkach to ustawić jak ustawić czas powiadomień, z jakiej poczty najlepiej skorzystać.
    Mam 4 kamery, 2 kamery są w pomieszczeniach więc jeśli kończę pracę chciał bym dostawać powiadomienia ze zdjęciem na telefon jeśli się coś pojawi od godziny 21.00 do 7.00 w pomieszczeniach.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    tablica24
    Level 14  
    Poradziłem sobie sam dość sprawnie z konfiguracją owego urządzenia, pojawił się kolejne problemy związane z aplikacją.

1) Zdjęcia przychodzą ale jest ich bardzo dużo, detekcja jest ustawiona w zamkniętych pomieszczeniach po zdjęciach widać że nie miało tam miejsca żadnego ruchu. Jak zmienić czułość detekcji ruchu ?

2) Chciał bym aby zdjęcia przychodziły bezpośrednio do IVMS na telefon. Na aktualną chwilę przychodzą tylko na @

3) Czy da się zrobić tak aby zdjęcia przychodziły w lepszej jakości ?
  • Eltrox Hurton
    Lodi 82
    Level 1  
    Domyślam się że do tej pory rozwiazaleś wszystkie problemy.
    Ale mnie interesuje jeden na który nie mogę znaleźć nigdzie iformacji.
    Ta jakość zdjęć, przychodzą ale naprawdę kiepskie.
    Znasz rozwiązanie?
    tablica24
    Level 14  
    Niestety nie. Zdjęcia które mi przychodziły są w dość dobrej jakości. Albo inaczej wystarczającej.
    tablica24
    Level 14  
    A może kolega wie jak zrobić push na telefon żeby przychodziły powiadomienia o ruchu w przypadku stałego adresu IP?
    Diamond
    Level 12  
    @tablica24
    1. IVMS 4500
    2. Menu
    3. Alarmy
    4. Dodaj alarm i tam mozesz ustawic skąd mają nadchodzic alarmy. Godziny alarmow w harmonogramie ustalasz.

Sprawdz czy dziala i czy o to chodzilo Tobie.
    tymek_85
    Level 12  
    Czy jest jakiś sposób na podniesienie jakości zdjęć z powiadomień mail?
    Obecnie są 352x288 i ważą okolo 25kB
    Diamond
    Level 12  
    A więc tak.
    To co w rejestratorze ustawisz to będzie zdefiniowane z automatu w małej rozdzielczości i na tyle na ile jest moja wiedza nic z tym nie zmienisz. PODOBNO jest to ograniczone samym procesorem w rejestratorze (ale to tylko podobno). Nie sugerowałbym tym się na siłę.

Rejestrator rejestratorem a w moim konkretnym przypadku z wykorzystaniem kamer IP Hika - zdarzenia typu "detekcja ruchu" są zdefiniowane i realizowane z pozycji kamery. Pominąłem całkowicie rejestrator i zdefiniowałem strefy: Wykrycie wtargnięcia/Wykrywanie przekroczenia linii. W powiązaniu możesz dla obu alarmów zdefiniować czy ma iść powiadomienie na imvs czy na imvs + email dla obu alarmów.

Finalnie mamy takie szczęście, że zdefiniowałem na próbę detekcję ruchu i po 2 minutach wpadł w testowe ustawienia kurier ;)

Na e-mail przyszło powiadomienie:
    This is an automatically generated e-mail from your IPC.

EVENT TYPE: Motion Detection
    EVENT TIME: 2019-03-12,11:53:25
    IPC NAME: Dom przód wschód
    CHANNEL NAME: ULICA 2
    CHANNEL NUMBER: 1
    IPC: DS-2CD2185FWD-IS20181019

A w środku zdjątka w rozdziałce jaka ustawiona jest na kamerkach 3840x2160

Rejestrator HIKVISION DS-7608NI-K2 detekcja + zdjęcia na mailZrzut ekr..-2.jpg Download (742.15 kB)
    tablica24
    Level 14  
    Jeśli dobrze rozumiem ustawiasz detekcje ruchu z kamery a nie z rejestratora ?
    lesiu681
    Level 10  
    Nie wiem czy jest taka funkcja w rejestratorach Hikvision, ja mam rejestrator i kamery Kee-Yoo i konto G-mail powiązane z rejestratorem. Jest tam opcja w sekcji "sieć" taka jak "zapisywanie" , zaznaczyłem sekcję "Google" i teraz na aplikację w telefonie gmail "zdjęcia" dostaję wszystkie zdjęcia z kamer, które wykryły wcześniej ruch.Podejrzewam, że w Hikvision będzie podobnie bo te rejestratory oparte są na Linuksie.
    tablica24
    Level 14  
    Spróbuje zrobić i u siebie taką operację :)