Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa układu do modyfikacji mowy

16 Sie 2005 10:53 4302 16
  • Poziom 29  
    Witam chciałbym abyście dali mi jakiegoś linka lub schemat albo opis jakiegoś urządzenia które by zastąpiło zmieniacz mowy na układzie HT8950 bo niegdzie tego układu nie idzie dostać:cry: i potrzebowła bym jakiś urządzenie zastępne wieć jeżeli ktaś zna coś takiego to proszę o pomoc:D
  • Poziom 42  
    Witam! To chyba nazywa się metali zer, wpisz w wyszukiwarce, coś takiego było na forum, nawet na tranzystorach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Dzięki ze sie zainteresowałeś ale nieumiem nic znaleść jeżeli byś mogł to daj linka albo schamat albo opis czy coś:D
  • Poziom 29  
    Fajny układ tylko szkoda że ma tylko opcje przerabiania dziwięku na robota a niema innych opcji jeżeli byś mógł to daj jakiś schamat albo opis jagoś ukadu inego jeżeli niebedzie to dla ciabie problemem:D
  • Poziom 29  
    Nikt więcej niezna zadnych schemat:D
  • Poziom 29  
    Dobra ale gdzie jest jakiś schemat albo coś tego urządzenia??
    :D
  • Poziom 29  
    A mógł byś podać link??:D
  • Poziom 29  
    nic nie znalazłem ciekawego ale może jak któś bedzi cos miał to proszę przesłać link:D:D
  • Poziom 16  
    Transofon - taki uklad byl kiedys zamieszczony w edw, na paru wzmacniaczach operacyjnych itd. w sumie prosty schemat, umozliwial gadanie meskim basem lub wysokim kobiecym :P ale nie mam skanera zeby Ci wyslac...
  • Poziom 29  
    Napisz tylko w którym roku i w jakim miesiącu on był:D:D
  • Poziom 29  
    OK dzięki za wszystko i pozdrawiam;)
  • Poziom 9  
    Hmm to temat który pasuje do mojego problemu ale nie wiem czy nie za "stary".

Mam pytanie/problem.

Mam zbudowany układ transofonu ktory w tym temacie był podlinkowany. Mam także układ zbudowany z tego zestawu: http://dl.btc.pl/kamami_wa/mk171.pdf .

Tyle, żę potrzebuję czgoś co łączyło by te dwa urządzenia a dokładniej pewne ich właściwości w jedno, plus mały dodatek.

Może zacznę od "robota" z linku który podałem. Działa, tyle, że każdorazowe wyłączenie i włączenie "odpala" go na jakimś tam defaultowym ustawieniu. Ustawiam sobie parametry "zmiany" głosu i po wyłączeniu znów muszę to zrobić.

Transofon do którego link wrzucił Kult jest o tyle "mądrzejszy", że ustawia sie go potencjometrem i po wyłączeniu i właczeniu "pamięta" nastawy. Ale układ jest za duży żebym mógl go wykorzystać - płytka jest ponad dwa razy większa od pierwszego układu "robota" z zestawu Vellemana.

Niestety jestem za cienki, żeby przebudować tego typu układ i "pomniejszyć go" potrafie co najwyżej polutować taki zestaw wg instrukcji ;)

Teraz pytanie do fachowców: Czy można w wielkości maksymalnie tego zestawu Vellemana Mk-171 (https://kamami.pl/minikity/47728-mk171.html?ukey=product&productID=47728) zbudować coś, co będzie:
    a) pozwalało na zmianę brzmienia głosu (chodzi mi o "spłaszczony" dźwięk taki jak przez stare radiotelefony),
    b) raz ustawione tak zostanie,
    c) pozwoli na końcu po zakończeniu mówienia dołożyć coś w rodzaju "beepa" z krótkofalówek ale w charakterze "trzasku" wyłączanego mikrofonu.
    d) zamontować do obsługi mikrofonu moduł VOXa.

Pozdrawiam i z góry dzięki za ewentualną pomoc ;)

Aaa i jeszcze coś mi się przypomniało: Czy da radę wykorzystać w takim gotowym układzie (o ile by powstał) jako "wyjście" głośniki od telefonow komórkowych? Chodzi mi o jak najmniejsze rozmiary takiego urządzenia stąd pomysl z głośnikami od komórek.