Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KYOCERA FS-3900DN - Wymiana tonera

Digitrax 19 Feb 2018 10:59 1455 8
 • #1
  Digitrax
  Level 14  
  Cześć

  Wymieniłem toner w drukarce Kyocera FS-3900 DN na nowy oryginalny TK-320. Niestety po wymianie drukarka nadal wyświetla komunikat "Wymień Toner". Aktualizacja firmware przez USB nie wyeliminowała problemu.
  Proszę o rady co dalej wykonać.
 • #2
  borg18
  Level 13  
  z tego co widze owe tonery posiadaja chip, wiec albo chip czyms zasloniles, albo kupileś toner z wadliwym chipem
 • #3
  Digitrax
  Level 14  
  Nie widać, żadnych elementów połączeniowych pomiędzy tonerem a drukarką. Folia zabezpieczająca na czas transportu zdjęta. Zawsze używałem oryginalnych tonerów a tu taka "niespodzianka".
 • #4
  suri1986
  Level 24  
  Przytrzymaj dłużej stop.
 • #5
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  a czy drukarka po wymianie tonera ciagle "kreci"?

  Pozdrawiam
 • #6
  Digitrax
  Level 14  
  Tak drukarka "kręci" tak jakby chciała się normalnie uruchomić a na koniec info wymień toner.
 • #7
  forteca
  KYOCERA specialist
  Wobec tego wymiana samego tonera nie pomoze. Wychodzi mi, ze drukarka zbyt dlugo pracowala bez tonera w pojemniku. Kyocera "trzymaja" toner w pojemniku z tonerem (to co sie wymienia) oraz w module dewelopera (to w co sie wklada pojemnik z tonerem). Jesli w pojemniku z tonerem nie ma tonera, drukarka nie stanie ale bedzie w dalszym ciagu pracowac, gdyz zuzywa toner w modulu dewelopera. Jesli zbyt dlugo tak bedzie pracowac, w pewnym momencie sie zablokuje na komunikacie WYMIEN TONER. Wymiana tonera nie pomoze. Trzeba podmienic inny modul dewelopera i ponownie uruchomic tak dlugo az stanie. Dopierow wowczas mozesz wlozyc docelowy modul z tonerem i dopiero drukarka sie uruchomi. Na chlopski rozum w drukarce sfiksowala elektronika i teraz ja trzeba skalibrowac/odblokowac przy uzyciu sprawnego modulu dewelopera.

  Powodzenia
 • #8
  Digitrax
  Level 14  
  Posiadam starą drukarkę FS-2000D i z niej chyba moduł dewelopera będzie pasować, więc podmienię i dam znać.
 • #9
  michałp
  Level 12  
  do Forteca
  dzięki za podpowiedź z podmianą dewelopera podczas konserwacji świeżo zakupionych (2 sztuki) wyczyściłem moduły dewelopera do czysta jedna zaciągnęła już trochę tonera wydrukowała kilka kopii i zaczęła kręcić ładowanie tonera do czystego pojemnika na zużyty przesypała już ze 2 cm. i cały czas kręci.
  podłożyłem deweloper i toner z drugiej j jak zaczęła kręcić wyłączyłem bo bałem się, że będzie dalej marnować . rano zamienię i poczekam chwilę.
  Mam jeszcze jedno pytanie czy toner TK-20, TK-60 zawiera ten sam proszek co TK-320 (mam oryginalne a drukarki już zezłomowane) można by spróbować dosypać.
  Markę Kyocera wybrałem przez przypadek (na pchlim targu kupiłem fs-1600) "naprawiłem" i tak już zostało potem były 1750 1800 3800 a obecnie 3900 kupię złom rozbiorę wyczyszczę i trochę pochodzi a jak mam problem to z Waszej pomocy korzystam.
  za co dziękuję Michał