Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator wysokiego napięcia - transformator

BlueV 19 Lut 2018 18:28 237 1
  • #1 19 Lut 2018 18:28
    BlueV
    Poziom 4  

Witam ponownie!
    Postanowiłem zacząć od początku wszystko powtarzać, pojawiło się więc kilka pytań, które napisałem w tym temacie, żeby nie zakładać dwóćh.

Pierwsze pytanie odnośnie transformatora z silnikiem
    Silnik z elektromagnesem z jonizatora+oczyszczacza powietrza (ten element pochodzi z profesjonalnego oczyszczacza powietrza z jonizatorem, firmy nie podam, ze względu na regulamin, nie wiem czy mogę podać nazwę, jednak zaryzykuje; Therapy Air profesjonalne urzadzenie. Wpadlo mi w rece sprawne w 100% Dostalem je, poniewaz jego wlasciciel zakupil nowy, a w tym konieczna jest wymiana roznych filtrow, ktore są bardzo drogie i dzis trudno dostępne.
    Czy to jest mechanim spalajacy? I jak to dziala?
    Od spodu wychodzi pręt ferrytowy/żelazny w krztalcie litery U, zakończony czymś, co n pierwszy rzut oka przypomina żarnik w kuchene (jest to element ruchomy - wirnik?) . od góry silnika na pręcie zamocowana była plastikowa kopułka, która obracała się wokół osi tego pręta.
    W jaki sposób mogę wykorzystać ten sprzęt? Chodzi mi o urządzenia wyładowcze.
    Mogę wykorzystać ten silnik/cały elektromagnes z silnikiem jako "Serce" takiego urządzenia?
    Jakiekolwiek pomysły na wykorzystanie tego ustrojstwa? - z góry dziękuje.

2)
    Transformatory w zasilaczach/ładowarkach USB, telefonów, laptopów.
    Czym różni się trafo z ladowarki od telefonu a zasilacza?: 6 pin (2/4 pin) (1 uzw pierwotne, 2 wtorne) a 7 pin (2/5 pin) z odczepem? Wiem z walkowania materialu tylko tyle a w sumie swita mi cos, ze odczep (center tap)umozliwia zastosowanie jednej diody prostowniczej, bez konecznosci stosowania pelnego mostka, ale co wiecej?

3)Transformator z zasilacza 75w (zasilacz laptopa 100-240V~ 1,5A // 19V 3,95A (75W))
    Zastanawiam się, czy zostawić zasilacz, czy bardziej cenny dla mnie będzie jego transformator? (Leży już parę lat u mnie, ale myślę czy jak będę budował ZVS, że może się przydać.

Czytam ciągle o urządzeniach wyładowczych.
    Czy któreś z tych się nada do budowy generatorka wysokiego napięcia?
    Pytania w konkretnym celu: Buduję przeróżne generatorki wysokiego napięcia i uczę się jak działają.
    Pozdrawiam!

A tu zdjęcia tego silnika:
    Generator wysokiego napięcia - transformatorGenerator wysokiego napięcia - transformatorGenerator wysokiego napięcia - transformator
    A tu trafa z telefonów 110-240V/0,15-0,25A 50-60hz // 4,8-5V/500-700mA, 110-240V/0,4A // 12V/2A - wszystkie sa malutkie, dlatego też ciągle szukam i testuje je, bo chciałbym zrobić jak najmniejszą płytkę PCB.

Pozdrawiam!

0 1
  • Semicon