Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex - Domofon CD-2502 praca w układzie master slave. Kody ustawienia itp

20 Lut 2018 10:11 711 4
  • Poziom 16  
    Witam. Możliwe, że będę instalował taki domofon w układzie z dwoma wejściami, dla kilku lokatorów.
    Doczytałem, że jedną kasetę elektroniki ustawić należy jako główną, drugą jako podrzędną.

Jak to będzie z programowaniem? Każdą z osobna?

Np. lokatorzy będą korzystać min. z kluczy elektronicznych, trzeba je zarejestrować w obu panelach zewnętrznych, ok.
    A jak to będzie z kodami zamka, do każdego wejścia inne kody? Czy w jednej z kaset trzeba będzie ręcznie wprowadzić takie same kody jak w drugiej, np. głównej, aby to uprościć?
    Co z innymi ustawieniami, czy jakoś się ujednolicą? Na co zwrócić uwagę?

Dopisane.
    Biorąc pod uwagę menu użytkownika (dzwonki, kody itp.), czy panel podrzędny U zamontować od ulicy czy jednak od podwórka?
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    Kody, klucze i ustawienia indywidualne"idą" z kasety podrzędnej, więc nie trzeba programować w 2. W kasetach ustawiamy w zasadzie tylko podrzędna/główna (P-1 EtyP).
    Główny od ulicy, podrzędny od podwórka.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Piszesz bardzo konkretnie i w zasadzie nie powinienem o nic dopytywać.
    Twoje odpowiedzi przyjmuję za pewnik i gdybym dziś miał urządzenia na stole podłączyłbym je i wszystko przećwiczył, a że ich nie mam dopytuję, bo a nuż mam złe założenia.

Przy systemie audio kasety elektroniki będą połączone 1 parą: L+ z kasety H na LM w kasecie U oraz L- na L-, i to wystarczy, aby ustawienia z podrzędnej były honorowane przy wejściu głównym?
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    suncez napisał:

Przy systemie audio kasety elektroniki będą połączone 1 parą: L+ z kasety H na LM w kasecie U oraz L- na L-, i to wystarczy, aby ustawienia z podrzędnej były honorowane przy wejściu głównym?

Tak, schemat podłączenia masz podany w instrukcji: http://www.laskomex.com.pl/dokumentacja/cyfrowe/cd_2502_pl_v2_9.pdf
    str. 62

W moich wcześniejszych informacjach jednak trochę się zapędziłem, bo same klucze (Dallas, RFID) siedzą w obu elektronikach, czyli klucze trzeba programować 2 razy!! (do głównej i podrzędnej). Pozostałe ustawienia (kody, ustawienia indywidualne) są brane z kasety podrzędnej, a mówiąc prościej z tej, do której włączone są unifony.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Dziękuję Ci. Teraz będę czekał na rozwój wydarzeń (decyzje klienta).