Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można połączyć się z Routerem poprzez 10.0.0.2

galien 16 Sie 2005 12:01 28648 21
  • #1 16 Sie 2005 12:01
    galien
    Poziom 12  

Posiadam Router ADSL Asmax 800. Ma on wbudowany zarówno modem ADSL jak i Switch (4-porty).
    Przez 2 lata wszystko działało ok. Właściwie to po ustawieniu go zaraz na początku założenia sieci, nie miałem potrzeby wchodzić w jego ustawinia.

Problem polega na tym, że Router ten ustawia się poprzez strone www,, łącząc się z adresem 10.0.0.2
    A ponieważ chciałem dokonać kilku zmian z przekierowaniem portów, od kilku dni próbuje połączyć się z Routerem i nie mogę. Po wpisaniu w oknie przeglądarki adresu 10.0.0.2 przeglądarka wyświetla standardową białą strone: "Nie można wyswietlić strony".

Internet i Lan działają bez zarzutu. Nie mogę się połączyć jedynie ze stroną ustawień routera.

• #2 16 Sie 2005 12:43
    elektryk
    Poziom 42  

Czy wcześniej wchodziłeś na ten adres?

• #3 16 Sie 2005 12:45
    galien
    Poziom 12  

Oczywiscie, wielokrotnie. Przeciez musialem go jakos ustawic.

Ale z pol roku tam nie wchodzilem.
    Teraz patrze, ze adres 10.0.0.2 Pinguje, wiec moze blad lezy po stronie przegladarki.

• #4 16 Sie 2005 17:17
    ghambit
    Poziom 24  

Witam, zauważyłem podobny problem w routerach dlinka (nie wszystkich i nie zawsze). Niestety nie udało mi się wejść do ustawień więc zresetowałem go do ustawień fabrycznych. Po czym skonfigurowałem od nowa.
    Może zmienił Ci się adres (chociaż nie wiem jak to jest możliwe) twojego routera. Otwórz Start -> Uruchom i wpisz command
    po czym wpisz ipconfig, zobaczysz coś podobnego:

Code:
    Microsoft(R) Windows 98

(C)Copyright Microsoft Corp 1981-1999.

C:\WINDOWS\Pulpit>ipconfig

Windows 98 - konfiguracja IP

0 Ethernet karta :

Adres IP. . . . . . . . . . : 0.0.0.0
            Maska podsieci . . . . . . . : 0.0.0.0
            Domyślna brama . . . . . . :

1 Ethernet karta :

Adres IP. . . . . . . . . . : 192.168.0.8
            Maska podsieci . . . . . . . : 255.255.255.0
            Domyślna brama . . . . . . : 192.168.0.1

C:\WINDOWS\Pulpit>

w miejscu gdzie pisze:

Code:
    Domyślna brama . . . . . . : 192.168.0.1

Masz twój adres routera.

Teraz spróbuj wejść na adres adres routera z uwzględnieniem portu:
    http://192.168.0.1:80 (Zamiast tego adresu podaj swój lecz zostaw dwukropek i 80 na końcu).

Pozdrawiam

• #5 16 Sie 2005 20:29
    galien
    Poziom 12  

Tak, juz wczesniej sprawdzalem poleceniem IpConfig czy nie zmienil sie adres IP bramy. "Niestety" jest ten sam: 10.0.0.2

Natomiast dodanie portu na koncu nic nie zmienilo.

Nie che go restartowac, bo znow trzeba wszystko od nowa ustawiac. Wlasciwie to nie jest mi az tak bardzo potrzebna strona z ustawieniami, jesli wszystko chodzi ok. Chcialem tylko przekierowac jeden port, ale zamiast tego moge podac w programie inny port, ktory juz jest przekierowany.

Ale problem pozostaje problemem, i dlatego zalozylem ten temat.

• Pomocny post
    #6 16 Sie 2005 23:33
    grzesiox
    Poziom 18  

Moze sie zwiesil router, moze wystarczy go zrestartowac, odetnij mu zasilanie podepnij i zobacz, na niektorych sprzetach pomaga, jak nie to chyba ci tylko reset pozostanie do defaultowych ustawien.
    PS jakbys se zrobil backupa to bys duzo ustawiania nie mial ;) Tak na przyszlosc :)

• #7 17 Sie 2005 00:04
    ps15011982
    Poziom 15  

Jak wyżej czyli wyciągnij wtyczkę z kontaktu ja też mam asmaxa ar701 i nieraz miałem ten sam problem też sie dał pingować ale przeglądarka nie wyświetlała strony pomagało tylko odcięcie zasilania a ustawiawienia i tak zostawały - przynajmniej tak było w moim przypadku.

Pozdr.

• #8 17 Sie 2005 13:32
    galien
    Poziom 12  

Wielkie dzieki. Pomoglo
    Wystarczylo zasilanie odlaczyc i wlaczyc. Ustawienia zostaly

Ide robic backup ustawien.

Dzieki za pomoc , pozdrawiam.

• #9 17 Sie 2005 19:01
    345
    Poziom 15  

Miałem kiedyś problem z routerem Micronet. ma on przycisk resetu który brutalnie wszystko kasuje. Ten reset musi pomóc. Dopiero po tym resecie i ustawieniu wszystkiego na nowo można było się z nim dogadać. Ileż ja się nad tym nasiedziałem. Inaczej chyba tego kolego nie zrobisz. :)

• #10 17 Sie 2005 20:22
    grzesiox
    Poziom 18  

Jakbys przeczytal wszystko to bys wiedzial ze juz zrobil :P

• #11 17 Sie 2005 20:54
    galien
    Poziom 12  

DOKŁADNIE

widze, że co niektórzy czytają tylko tytuł i od razu piszą odpowiedź, nie patrzą w ogóle na wypowidzi...

• #12 17 Sie 2005 22:29
    grzesiox
    Poziom 18  

Nie no dobrze ze chcial pomoc, tylko przeczytac mogl do konca.
    Ludzie pamietajcie- czytajcie co inni pisza do konca bo potem sie metlik wprowadza ;)

Pozdrawiam

• #13 19 Sie 2005 14:42
    Kipek
    Poziom 12  

Witam !
    mam taki sam problem z ADSL Modem PLANET ADE-3000 posiada on port lan za pomocą którego wszystko się ustawia w przeglądarce i tak wszystko działało, aż pewnego dnia zaczeła migać dioda z ADSL i niemiałem internetu a więc chciałem się dostać wpisując adres modemu 10.0.0.2 i na nowo ustawić parametry połączenia ADSL czyli login i hasło, niestety niemogłem się połączyć cały czas brak strony ! wiec wyłączyłem z prądu dalej nic po czym użyłem RESETU i dalej nic niemogę się z nim połączyć - najciekawsze jest to że jak podepne pod lan i mam ustawione na DHCP nie pokazuje mi BRAMKI jest pusta ? a jak zrobie pinga to komunikat "Host docelowy jest nieosiągalny" i 100% strat ! prosze o jakieś rady jak go skonfigurować ? może się coś uszkodziło ?
    z góry wielkie dzięki pozdrawiam

• #14 19 Sie 2005 14:47
    galien
    Poziom 12  

Może za krótko go resetujesz. Spróbuj kilka sekund reset przytrzymać.

A jak to nie pomaga to najprawdopodobniej jest uszkodzony.

Kumpel po ostatniej burzy musiał Router wymienić na nowy. Mimo, że kable na zewnątrz były ekranowane i burza przeszła parę kilometrów obok.

• #15 19 Sie 2005 15:34
    grzesiox
    Poziom 18  

A adres IP dostajesz z DHCP? Bo moze sie walnal routerek, zwlaszcza jak burza byla...
    Powiedz od razu jaki adres IP dostajesz? Moze ten router ma standardowo wylaczone DHCP?
    i na pewno standardowy adres routera to 10.0.0.2?

• #16 19 Sie 2005 17:08
    Kipek
    Poziom 12  

grzesiox napisał:
    A adres IP dostajesz z DHCP? Bo moze się walnal routerek, zwlaszcza jak burza byla...
    Powiedz od razu jaki adres IP dostajesz? Moze ten router ma standardowo wylaczone DHCP?
    i na pewno standardowy adres routera to 10.0.0.2?

A więc tak adres jest na pewno 10.0.0.2 bo posiadam do niego obszerną dokumentacje (moge przesłać jest w pdf) a jak podłocze to uzyskuje adres ip: 169.254.66.44 i maske podsieci 255.255.0.0 a niestety bramka domyślna jest PUSTA czyli albo DHCP nie działa albo router padł ?? nie wiem jak bym mógł to sprawdzić ? jak podłanczam lan to diody się świecą ! może jakieś pomysły ?

• #17 19 Sie 2005 18:39
    grzesiox
    Poziom 18  

jak masz takie glupoty jak 169... to zaczy ze adresu nie dostales.
    sp2 do xp to zglasza zwykle jako blad, sp1 jeszcze tego chyba nie zglaszal, to jest pewne ze router nie dziala z dhcp.
    Teraz tylko pytanie dlaczego.
    Sprubuj recznie sobie wpisac ip np 10.0.0.3 i pingowac tego 10.0.0.2, jak sie nie uda zrestartuj go jeszcze z raz, jak nie przyniesie efektow po kilku probach to mozesz isc go zaniesc na gwarancji, jak sie skonczyla to przykro mi bardzo :(

• #18 19 Sie 2005 21:54
    ps15011982
    Poziom 15  

Jesli ma USB to może spróbuj sie przez nie z nim polączyć a jak nie to może ew. z innego kompa z innym systemem a jesli ci wyskakuje host docelowy nieosiągalny to router może mieć inna klasę adresową niż twój komp.

• #19 19 Sie 2005 22:10
    Kipek
    Poziom 12  

A więc tak wpisywałem inny adres ip np: 10.0.0.3 pingowałem 10.0.0.2 i nietety nic (nawet po resetach) ! no na innych kompach też próbowałem i niestety to samo nawet na innym systemie robiłem i też nic !
    Natomiast jeśli chodzi o USB to posiada ale co mi to da jeśli i tak przez USB niemogę się połączyć z ustawieniami ? no ale sprubuje i czekam dalej na jakieś pomysły i dzięki narazie za pomoc

• #20 19 Sie 2005 23:19
    grzesiox
    Poziom 18  

No mi sie w sumie prawie pomysly skonczyly.
    Jest jeszcze jeden knif, choc nie wiem czy do routerow tez dziala.
    Sciagasz firmware do routera, wylaczasz zasilanie, wciskasz reset, trzymajac go wlaczasz zasilanie, probojesz sie polaczyc z routerem ktory Cie poprosi o firmware, wgrywasz i masz nadzieje ze bedzie ok.
    Tak sie resetowalo rozne APki jak pamietam.
    Czy zadziala i tutaj to nie wiem, sprawdzic mozesz.
    Wiecej pomyslow mial na pewno nie bede.
    Pozdrawiam

• #21 20 Sie 2005 12:27
    zick.pl
    Poziom 16  

Kipek napisał:
    ...posiadam do niego obszerną dokumentacje (moge przesłać jest w pdf)

dawaj tego pdfa

• #22 20 Sie 2005 19:26
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME