Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niskie ciśnienie wody TERMET GE-19-02

zdob 20 Feb 2018 17:23 2100 2
    zdob
    Level 1  
    Mam problem z załączaniem się piecyka TERMET GE-19-02. Piecyk ten zamontowany jest w łazience do ogrzewania wody zarówno w łazience jak i kuchni. W łazience problemu nie ma ale w kuchni się pojawia szczególnie gdy spada ciśnienie wody spowodowane powrotem ludzi z pracy. Raz się załącza a raz nie. Instalacja wodna jest nowa bo była wymieniana rok temu, sitka zostały sprawdzone i przeczyszczone ale tak jak podawałem wcześniej w ciągu dnia problem sie prawie nie pojawia natomiast wieczorami się nasila. Co powinienem zrobić aby ten problem zlikwidować? Prosze o radę. Baterie też wymieniłem na nową ale to nie pomogło .
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    A czy aby ta bateria w kuchni nie ma perlatora znacznie ograniczającego strumień. Jeśli tak, to trzeba wymienić perlator na inny - o większej przepustowości lub w ogóle zrezygnować z perlatora. Może też na piecyku przestawić pokrętło wody w pozycje mniejszego przepływu (wyższej temperatury wody) - wtedy będzie odpalał przy mniejszym strumieniu (dotyczy to wszystkich piecyków gazowych).
    amrass
    Level 1  
    Witam,
    podepnę się do wątku - Piecyk Saunier Duval Opalia C11 - piec nie zapala się za każdym razem zarówno w łazience jak i w kuchni, w mieszkaniu raczej niskie ciśnienie wody ;/ baterie wymienione i sitka w większości wyjęte...piec potrafi odpalić się po 3-5 razach odkręcenia wody, czasem zaskakuje od razu....regulacja pokrętłem temp/przepływu wody ustawionym prawie na max jakby ciut pomogła, ale jednak problem występuje dalej szczególnie po dłuższym czasie nie używania piecyka...fachowiec na diagnozie ocenił , że do wymiany zespół wodny i regulator przepływu wody....ale odnoszę dziwne wrażenie, że zgadywał usterkę...brak pewności, że wymiana za 500zł albo zakup nowego piecyka pomoże na 100%...ktoś może przedstawić mądre sugestie ? A jeśli nowy piecyk to jaki do niskiego ciśnienia ? myślałem o którymś z tych: Termet GE19-02, Vaillant atmoMag mini 114/1, Saunier Duval Opalia C11/Li.