Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iiyama XUB2792QSU-B1 smużenie i mała rozdzielczość

misterbociek 20 Feb 2018 19:09 705 4
    misterbociek
    Level 21  
    Witam!
    Właśnie kupiłem iiyama ProLite XUB2792QSU-B1
    Ogólnie to monitor 27cali, 5ms, rozdzielczość 2560 x 1440.

Mam dwa problemy:
    1. Maksymalną rozdzielczość ekranu jaką mogę ustawić to 1920x1200 a chciał bym wykorzystać maksymalny potencjał monitora czyli 2560 x 1440, mam rozumieć że to winy karty graficznej?
    2. Drugi problem jest bardzo widoczny, gdy porusza się kursor myszki to zostawia za sobą taką smugę a sam kursor myszki jest niewyraźny. Jak ten problem rozwiązać ? W starym samsungu syncmaster obraz był jak żyleta i nie było takiego czegoś....

Z góry dziękuję za pomoc ;)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    daminek1234
    Level 25  
    Nie wiemy nic o karcie graficznej :/
    Jakir wyjście/jaki kabel?
    Sterownik aktualny?
    W ustawieniach myszy jest coś takiego jak "cień kursora" czy coś w tym stylu. Zobacz czy masz to włączone.
    blekis
    Level 21  
    Nie koniecznie wina karty. Z tego co pamiętam to ten monitor nie na wszystkich wejściach obsługuje pełną rozdzielczość. O ile się nie mylę to tylko na displayporcie działa na full.
    Jutro mogę rzucić w okiem w pracy jak u mnie jest podpięte.
    misterbociek
    Level 21  
    Witam!
    Karta to ASUS HD6770 i sprawa się wyjaśniła....
    HDMI® (With 3D, Deep Color and x.v.Color™)
    Max resolution: 1920x1200
    Integrated Dual-link DVI with HDCP
    Max resolution: 2560x1600
    Integrated VGA
    Max resolution: 2048x1536

Czyli muszę nabyć kabel DVI-dual i powinno chodzić :)

Jeszcze mam taki jeden problem, gdy wyświetlają się jasne barwy to boczne krawędzie są delikatnie ciemniejsze. Gdy przesunę głowę do prawej krawędzi to ona nabiera takiego normalnego koloru ale przeciwna jeszcze gorzej wygląda-i na odwrót to samo. Ten typ tak ma czy może coś innego ?
    misterbociek
    Level 21  
    No i dupa...
    IIyama podłączyłem przez DVI Dual link i nie działa...
    Telewizor podpiąłem przez HDMI i TV działa. Naciskam WIN P, wybieram projektor i nic, wybieram rozszerz i nic. Wybieram DUPLIKUJ i działają oba ale ten przez HDMI jest jako główny...
    W ustawieniach jak próbuję zmienić na DVI jako główny to oba monitory gasną....
    Co tu może być nie tak ?