Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot LG MR400 działa tylko Wyłącznik ( St-By )

20 Lut 2018 19:20 1245 4
  • Poziom 31  
    Witam. W pilocie działa tylko ten jeden przycisk ( a kiedyś działały wszystkie). Naciskanie innych powoduje owszem zapalenie LED sygnalizacyjnego na pilocie ale nie skutkuje w telewizorze. Inny pilot od LG ( b.leciwy) działa normalnie. Jak zdążyłem się zorientować oprócz wyłącznika nie wysyła on podczerwieni ( na aparacie dioda ledwo żarzy - a w funkcji st-by normalnie jasno - mowa o tym MR400). Pytanie zatem czy w ogóle powinien/może działać po podczerwieni bo jak czytam komunikacja może być np po Bluetoth. Zatem być może pilot nie jest niesprawny ale rozparował się z telewizorem. Czy wystarczy reset telewizora ( bądź pilota) do ustawień fabrycznych by pojawiła się opcja parowania i jeśli tak to co należy zrobi?. W przypadku telewizora reset do ustawień fabrycznych będę miał w Menu natomiast w przypadku pilota już nie jest tak prosto. Oczywiście można używać innego pilota po podczerwieni ale skoro jest już ten Smart pilot jego też można.
  • Poziom 21  
    Rozbierz go, wyczyść, sprawdź w jakim stanie są gumki pod przyciskami, w razie potrzeby wymień. Może go zreanimujesz niewielkim kosztem. Parowanie urządzeń jest potrzebne przy komunikacji Bluetooth, służy to po to, abyś swoim pilotem, nie zmieniał kanałów u sąsiada. Tu skoro komunikacja odbywa się przez podczerwień, to nadajnik i odbiornik muszą się widzieć, Starszy pilot działał bez parowania go. Możesz sprawdzić baterie, czy nie są rozładowane, przed podjęciem dalszych kroków.
  • Poziom 31  
    Gumki ( i baterie ) są sprawne bo dioda sygnalizuje pracę pilota i działa on na podczerwień ( ale tylko włącznik ). I nie ma w tym nic dziwnego bo przycisk st-by musi być na podczerwieni bowiem gdyby był na BT to jak miałby uruchomić telewizor na głebokim czuwaniu gdzie nie pracują układy BT... Zatem wszystko wskazuje , ze szwankuje Bluetoth - albo synchronizacja ( i wtedy parowanie pomoże ) albo same układy nadawczo odbiorcze ( czyli albo telewizor albo pilot)i wtedy już nie. Instalowałem u znajomej ten telewizor parę lat temu i nie kojarzę jakiejś procedury parowania pilota - musiała ona być automatyczna. W takiej sytuacji reset do ustawień fabrycznych ( telewizora ) pomoże. Ale być może wymagany jest jeszcze reset pilota i właśnie o to głównie pytałem.
  • Poziom 31  
    Darek.S napisał:
    Pytanie zatem czy w ogóle powinien/może działać po podczerwieni

Tak. Może. Pilota dałem dosłownie na kilka minut znajomemu z giełdy krakowskiej, który specjalizuje się od lat własnie w pilotach. I podczerwień uruchomił...
    Darek.S napisał:
    Czy wystarczy reset pilota do ustawień fabrycznych i jeśli tak to co należy zrobi?. W przypadku telewizora reset do ustawień fabrycznych będę miał w Menu natomiast w przypadku pilota już nie jest tak prosto.

Zatem musiał zostać wykonany reset właśnie pilota. A jak tego nie zdradził i nawet nie pytałem. Raczej to nie była tylko kwestia wyjęcia baterii bo u znajomej baterie zmieniałem na inne. Choć niewykluczone , że zrobiłem to za szybko i nie zdążył rozładować się kondensator na zasilaniu :| . Zwykle w takich przypadkach by go rozładować wystarczy po prostu bez baterii nacisnąć jakiś przycisk... I rutynowo tak robiłem w pilotach N-boxów (miały taką przypadłość, że się zawieszały). A jak było tamtym razem :?: :roll: ...Być może zrobiłem to za szybko... Kolejny dowód na to, że pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł :wink: