Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato iii 2015 + po stacyjce - Podłączenie czujników parkowania valeo

21 Lut 2018 08:30 678 3
  • Poziom 9  
    Witam i dziękuję za zainteresowanie. Chce podłączyć czujniki parkowania do ducato - blaszak z 2015 R ( zestaw valeo beep & park z wyswietlaczem ) i tu moje pytanie. Muszę podłączyć trzy przewody : masa, + od wstecznego i + po stacyjce. Czy w okolicy lampy znajdę + po stacyjce czy muszę puszczać kabel do kabiny pod bezpieczniki ? . Jeżeli będę musiał iść z przewodem do kabiny gdzie najlepiej się podpiąć? Ten przewód pewnie jest do zasilenia wyświetlacza. Dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 39  
    Masz światła dzienne w tym samochodzie? Bo jeśli nie i tylne pozycyjne świecą się cały czas to polecam „plus po stacyjce” pobierać od świateł pozycyjnych.
    Jeśli nie możesz zastosować powyższego rozwiązania, to zasilanie owo, można pobrać z lampy ośietlenia kabiny, ostatnio w samochodach światła oświetlenia wnętrza przestają się świecić po zamknięciu centralnego zamka (i chodzi mi o przypadek włączenia światła wyłącznikiem przy lampce).
  • Poziom 43  
    Powinna być kostka za którymś boczkiem na fabryczne czujniki. Zresztą powinno być gniazdo zapalniczki z tyłu.
    A dziś się na światłach jeździ więc KL15 zastępujesz 58.
  • Poziom 9  
    Mam światła dzienne. Są tylko 2 pozycje świateł w przełączniku - wyłączone i palą się dzienne , po przekreceniu zapalają się światła mijania. Najważniejsze że gdzieś na pace znajdę ten prąd. Pytam dlatego, że auto stoi w warsztacie na docieplenie - izoterma i nie będę miał za dużo pola manewru jeżeli chodzi o instalację i szukanie po kablach :-) . Dostęp tylko przez zdjęcie oświetlenia tył, klapka świateł tylnych, rurka do przeprowadzenia przewodu do przodu - kazałem przygotować.