Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWP11274TW - time manager

ewakol 21 Lut 2018 09:34 504 7
  • #1 21 Lut 2018 09:34
    ewakol
    Poziom 2  

Witam,
    popsuła mi się pralka. Uruchomiłam program, wystartowała, pobrała wodę i...zakończyła pracę. Później już nic się nie dało zrobić, żaden program nie chciał wystartować - tak jakby przycisk start przestał reagować. Chciałam odpompować wodę z bębna, start nie zadziałał, wyzerował się licznik, a jak wyłączyłam pralkę - pobrała wodę...
    Moja pralka całkowicie zwariowała...
    Zaczęłabym od restartu/trybu serwisowego ale w instrukcji nie jest opisany a w necie nic nie znalazłam.
    Będę wdzięczna za pomoc i dokładne wskazówki odnośnie resetu - może to pomoże?

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 15 Lip 2018 16:45
    Karolina99
    Poziom 1  

Witam, mam taki sam problem czy udało się Pani ustalić co było powodem awarii pralki

0
  • #3 15 Lip 2018 17:21
    Robo-technical
    Poziom 27  

Proszę o zdjęcie panelu to podpowiem jak wejść w tryb serwisowy. Powodów do awarii może być mnóstwo

0
  • #4 16 Lip 2018 08:41
    ewakol
    Poziom 2  

Nie ustaliłam źródła problemu, ale... włączyłam każdy przycisk po kolei na każdym programie, na każdej temperaturze i udało się. Pralka się zresetowała i działa normalnie (odpukać...). Gdzieś w necie znalazłam to rozwiązanie, nie dla mojego modelu, ale byłam zdesperowana więc robiłam już wszystko :)
    Powodzenia :)

0
  • #5 20 Paź 2018 11:39
    Robo-technical
    Poziom 27  

ewakol napisał:
    Dzień dobry, będę wdzięczna za pomoc. Problem wrócił i niestety reset nic nie dał... Czekam z niecierpliwością :)
    Electrolux EWP11274TW - time manager
    Spróbować przekręcić na bawełnę. Trzymając start i płukanie dodatkowe przekręcić gałkę jeden raz w prawo. Jak pralka wejdzie w tryb serwisowy to po kolei przełączać gałką aż ta wypluje błąd. Podać kod błędu. Zamiast płukania może być kombinacja przycisków start + opóźnienie. Nie udzielam porad na PW!

0
  • #6 20 Paź 2018 15:10
    ewakol
    Poziom 2  

Super, udało się :) Błąd to E6H. Cóż to?
    Przepraszam, że napisałam na PW ale nie bardzo wiedziałam jak to funkcjonuje...:)

0
  • Pomocny post
    #8 21 Paź 2018 00:12
    Robo-technical
    Poziom 27  

Nic nie szkodzi. Nie gniewam się:)
    Tutaj jest opisane wyjaśnienie błędu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16322826#16322826

Przyczyną błędu może być zablokowany bęben, pasek lub czujnik obrotu koła pasowego (jeśli występuje) Przypuszczam iż może być Ci ciężko zlokalizować usterkę. Jeśli jednak wejście/wyjście w tryb serwisowy pomaga Ci rozwiązać problem i sytuacja nie powtórzy się szybko proponuję tylko obserwować pralkę :)

Kenworth 18 napisał:

Faktycznie kolega ma tu rację. Moja wina że źle popatrzyłem do swojej serwisówki.

0