Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE40K6300 - zmiana oprogramowania na polskie

21 Lut 2018 09:55 2583 36
  • Poziom 5  
    Witam, posiadam telewizor SAMSUNG UE40K6300, który zakupiłem w Anglii i niestety nie posiadam na nim dostępu do polskich aplikacji jak np. player. Stąd moje pytanie, czy jest możliwość zmiany regionu użytkowania telewizora czy zmiany oprogramowania na polskie, abym miał dostępne polskie aplikacje?

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać czy ten telewizor tuner do cyfrowej telewizji? Jeśli tak to jak zrobić abym mógł z niej korzystać ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Warunkowo odblokowany
    Próbowałeś przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych? Wtedy telewizor bedzie pytał o region i język.
    Co do cyfrowej telewizji to masz na myśli DVB-T czy kablówkę? Oba powinny działać.
  • Poziom 5  
    Spróbuje ustawienia fabryczne przywrócić. Mam na myśli dvb-t, jeśli ma to potrzebuje tylko anteny tak ? Bo próbowałem z marszu wyszukać programy to nie znalazło nic. Chyba ze muszę ich wyszukiwać za zbaczają jakieś specjalne opcje.
  • Poziom 5  
    Aha to aporii je zrobić powrót do fabrycznych i dam znać ;)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    W menu diagnostyka chyba jest reset ustawień kraju jak i SmartHub i wtedy
    po ponownym włączeniu powinieneś wybrać kraj i ponownie nastroić.
  • Poziom 5  
    Jest problem, ponieważ jak powracam do ustawień fabrycznych to mam zapytanie "gdzie oglądam telewizje" i do wyboru mam jedynie UK i Irlandie.
  • Poziom 22  
    A to pewnie w menu serwisowym jest zablokowany wybór i trzeba by przestawić
    na EU i wtedy będzie Polska.
    Miałem kiedyś taką płytę ale ze starszego modelu i trzeba było odblokować.
  • Poziom 5  
    I w jaki sposób mogę to odblokować ?
    Polskie aplikacji mi się pojawiły po restarcie systemu ale kanałów wciąż mi żadnych nie wyszukuje.
  • Poziom 5  
    Ja w ogóle nie mam mozliwośc dokopania się do takich ustawień
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Ten model w wer.UK to miał
    Main SAMSUNG UE40K6300 , pcb: BN41-02534B (UK p.nr: BN94-10994W) Hawk_M_FHD_PRO2
    - tuner BN40-00316A ( DNTS403H5A) pozwala na odbiór całego pasma w PL

SAMSUNG UE40K6300 - zmiana oprogramowania na polskie

System w UK jest inny,
    Masz problem (softwarowy) > czyli zanlezienie dawcy_donora ze wsadem SPI i firware dla PL
    cpu BGA SDP1415 Hawk-MF
    Flash SPI 25Q41BSIG

:idea: na razie można uzywać jako monitor + kupić Tuner cyfrowy pod PL programy

Na UE
    main np. BN94-10759W ( BN41-02534B) ......Samsung UE40K5500B
    *także pasuje dla Samsung UE32K5500, UE40K5550, UE40K6300, UE40K6500
  • Poziom 5  
    Ehhh no to niezły sobie monitor kupiłem ;p dziekuje za odpowiedz!
  • Spec od monitorów
    Wszyscy , którzy kupują TV w UK mają podobne problemy, lub czasem "mniejsze"

Jak by ś miał w opcjach kraje: Czechy, Szwecja, Dania można coś jeszcze pokombinować.

Z samymi opcjami (tylko) : IRL, UK tak jak pisałem.
  • Poziom 22  
    Jak wcześniej pisałem miałem kiedyś płytę z takim ustawieniem IRL, UK chyba do
    LE37C530,550 i dopiero jak w menu serwisowym odblokowałem to przestawiłem na
    EU.
    Trzeba by wejść i sprawdzić czy jest podświetlone i da się to przestawić ja użyłem
    RuSamsung ale czy w tym modelu się da to trudną powiedzieć.
    Dla przykładu menu z innego TV chodzi o to.
  • Poziom 5  
    Szczerze mówiąc to nawet nie mam pojęcia jak się dokopać do takiego menu.
  • Poziom 22  
    W Samsungach info-menu-mute-power w ciągu 4sek.i powinno się wyświetlić menu serwisowe.
    Robisz to na własną odpowiedzialność aby czegoś nie przestawić,gwarancji pewnie nie masz.
    Jeśli się pokaże i nie będziesz wiedział co zrobić to wyłącz TV.
  • Poziom 5  
    Chyba wolę nie ryzykować, a gwarancję jeszcze mam ;)
  • Poziom 22  
    Jeśli masz gwarancje szukaj numeru do Samsunga w Polsce i dzwon
    jaka jest sprawa,na pewno Ci pomogą.
    Przecież kupiłeś ich produkt.
  • Poziom 43  
    lisek napisał:
    Masz problem (softwarowy) > czyli zanlezienie dawcy_donora ze wsadem SPI i firware dla PL

Przepraszam, może to głupie pytanie, ale w takim wypadku (zakładając, że w trybie zmiany są niedostępne) wystarczy zmienić poniższą pamięć?
    lisek napisał:
    Flash SPI 25Q41BSIG
  • Poziom 22  
    Odpowiem Ci na podstawie swojego TV a mam UE49K6300 jeśli jest wszystko
    zresetowane to jak stroje wyświetla mi się napis powitalny w różnych językach
    można wybrać przesuwając góra dól wybieram napis w jeżyku polskim i przystępuje do strojenia.
    W czasie wyszukiwania programów mam nawet muzyczkę żebym się nie nudził bo trochę to trwa.
  • Poziom 43  
    Ale ja pytałem tylko i wyłącznie o TV, o którym jest mowa w temacie. Przy czym nie chodzi już o sam model, ale zasadę. ;)
    Czyli przeznaczonym na rynek brytyjski i mającym "na dzień dobry" wyłącznie IRL i UK. ;)
  • Poziom 22  
    Nie chce mi się powtórnie stroić u siebie bo o ile pamiętam mam tych napisów powitalnych kilkanaście być może nawet UK.

Dodano po 5 [minuty]:

Dopiszę jeszcze że mam go jeszcze na gwarancji bo bym wszedł w menu serwisowego i bym sprawdził czy jest zablokowane da się to przestawiać.
  • Poziom 43  
    I nie strój! Naprawdę nie łapiesz o co chodzi?? Przeczytaj dokładniej.
    TV po włączeniu strojenia (od zera) nie ma nic innego w menu tylko ILR i UK!
    Zakładam, że w trybie serwisowym również nie da się aktywować innych regionów.
    Czy w takim wypadku, jak pisze lisek, wystarczy wymiana SPI na taką z płyty przeznaczonej na rynek europejski? (Lub oczywiście samego wsadu, o ile ktoś ma czym, ma wsad i potrafi. ;) )
  • Poziom 22  
    Kumam o co chodzi może tak być zrobione i jest tylko UK,IRL wcześnie napisałem że miałem taką płytę do innego i to odblokowywałem aby była Polska.
    A z to wymianą pamięci do wyskoczyliście jak filip z konopi.
    Zapewne z tym sobie poradzi a przecież też ma na gwarancji.

Dodano po 7 [minuty]:

Napisałem wcześniej dzwonić do Samsunga przyjadą założą płytę aby była Polska
    to zabiorą i wykorzystają.
    Telefon do Samsunga 801172678
  • Poziom 5  
    Szczerze mówiąc to dziwnie Samsung podszedł do tego, bo co za sens "blokować" dany model do użytku wyłącznie na jeden region... No ale dziwnym jest też to, że gdy byłem w UK to też programów z dvb-t mi nie znajdywało. Może zwyczajnie ten TV nie ma dekodera w sobie.