Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Prośba o radę w zakupie gramofonu. Jaki gramofon polecacie?

Paulo43 21 Feb 2018 11:27 576 5
    Paulo43
    Level 6  
    Witam serdecznie,
    mam ogromną prośbę o pomoc w wyborze gramofonu.
    Od ponad 30 lat posiadam G-461 Unitry, w którym ostatnio wymieniłem wkładkę na AT-91 jednak nie jest to do końca dźwięk jakiego się spodziewałem. Drugi z moich gramofonów to Technics LS -BD3 z wkładką oryginalną.
    Chciałbym kupić coś lepszego i w związku z tym mam pytanie do forumowiczów.
    Czy do kwoty 1500zł jestem wstanie poprawić sobie jakość odtwarzanych winylków.
    Niestety jeśli chodzi o gramofony mam słabe doświadczenie choć słucham płyt od zawsze.
    Dodam, że mam przedwzmacniacz z mikserem Akiyama mc-e3 wzmacniacz Onkyo stereo i głośniki M-audio które mimo, że to monitory nieźle sobie radzą. Czasem przełączam na kody AV-702 od drugiego zestawu z kina Pioneera ale wówczas jest gorze.
    Bardzo proszę o radę jaki gramofon wart jest uwagi.
    Jest tego sporo jak również sporo opinii zwłaszcza na stronach sklepowych. ja jednak chciałbym zapytać ludzi, którzy wiedzą trochę więcej i nie robią sztucznej reklamy.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedź. Będę bardzo wdzięczny.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Co ci nie odpowiada w technicsie?
    Ma napęd direct drive, stroboskop itp. Powinien poprawnie grać.
    Paulo43
    Level 6  
    Mój ma napęd paskowy sl bd3 nie ma bezpośredniego. Co mi nie odpowiada? Słuchałem ostatnio u kolegi Edwardsa i powiem że mnie ten dźwięk powalił. Góra dół środek scena wszystko znacznie lepiej było słychać. Kosztował 2tys. Można ponoć kupić coś podobnego w dobrej cenie. Co do technicsa może polecił byś mi jakąś igłę bo niestety wielkiej możliwości wymiany tu nie ma.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Tam jakiś niestandardowy układ otworów jest?
    Ja to w sumie specjalnie nie siedzę w temacie to nie pomogę, niech ktoś bardziej doswiadczony się wypowie.
    Paulo43
    Level 6  
    Nie wiem czy moja odpowiedź doszła bo wysłałem z telefonu.
    Podsumowując SL-BD3 nie ma napędu bezpośredniego tylko pasek, ale to mi nie przeszkadza. Słuchałem u kolegi Edwardsa i powiem, że dźwięk mnie powalił. Kosztował około 2500zł.
    Zastanawiam się nad zakupem ponieważ zdaję sobie sprawę, że moje gramofonki mają swoje lata i pewnie nie wiele da się z nich wyciągnąć, a w technicsie nie ma wielkie możliwości z igłą.
    Wkładka dedykowana!
    Moje pytanie brzmi czy w kwocie 1500zł kupię coś lepszego od tego co posiadam czy lepiej poczekać i dołożyć.

Dodano po 2 [minuty]:

Nie, ramie ma gniazdo na wkładkę i tyle. Nie ma klasycznego Headshella.
    Paulo43
    Level 6  
    Nie wiem czy moja odpowiedź doszła bo wysłałem z telefonu.
    Podsumowując SL-BD3 nie ma napędu bezpośredniego tylko pasek, ale to mi nie przeszkadza. Słuchałem u kolegi Edwardsa i powiem, że dźwięk mnie powalił. Kosztował około 2500zł.
    Zastanawiam się nad zakupem ponieważ zdaję sobie sprawę, że moje gramofonki mają swoje lata i pewnie nie wiele da się z nich wyciągnąć, a w technicsie nie ma wielkie możliwości z igłą.
    Wkładka dedykowana!
    Moje pytanie brzmi czy w kwocie 1500zł kupię coś lepszego od tego co posiadam czy lepiej poczekać i dołożyć.

Dodano po 2 [minuty]:

Nie, ramie ma gniazdo na wkładkę i tyle. Nie ma klasycznego Headshella.

Dodano po 59 [minuty]:

Nie rozwiązany.