Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia 1 - szarapanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu, luzy w napedzie?

21 Lut 2018 12:14 615 3
  • Poziom 12  
    https://www.youtube.com/watch?v=qc2bl4Ks0aY&feature=youtu.be

Hej prosze o ocene filmiku. Mam problem z szarpaniem podczas naciskania i odpuszczania gazu. Tylko tych momentach. Gdy caly czas przyspieszam albo hamuje silnikiem to jest ok. Wyczytalem ze moga to byc luzy w mechanizmie roznicowym. I zastanawia mnie czemu caly silnik i skrzynia sie tak trzesa gdy krece kolem? Na filmiku tego nie widac ale silnik trzesie sie mocniej a od dolu jak widac skrzynie np od 41sek to ona tez sie znacznie trzesie tylko tego nie widac na filmiku.

druga czesc:

Wjechalem jeszcze raz na kanal. Odkrecilem ta poduszke pod skrzynia i wyglada chyba dobrze. Czy jest mozliwe zeby wygladala dobrze ale dzialala zle? 

I nagralem jeszcze jeden filmik i odkrylem cos dziwnego. Podnioslem lewe kolo do gory i nim krecilem, a krecila sie prawa polos troszke mimo ze prawe kolo bylo na ziemi. Dziwne, co powiecie na takie cos?

Zobaczcie filmik,

-na poczatku kolega kreci lewym kolem ktore jest w gorze, od 8 i 14 sekundy to co pokazuje to jest prawa polos od strony skrzyni i sie rusza troszke (!! prawe kolo jest na ziemi) .

-25 sek kolega majta prawa polosia i mimo ze prawe kolo jest na ziemi to slychac delikatny luz to tak ma byc czy cos mam do wymiany? Dodam ze przy predkosiach 110-140 mam wibracje na kierownicy, to moze byc wina tego luzu na polosi?

https://youtu.be/gevIQ53j0ZQ podglosnijcie
  • Poziom 24  
    patgaw napisał:
    Wjechalem jeszcze raz na kanal. Odkrecilem ta poduszke pod skrzynia i wyglada chyba dobrze. Czy jest mozliwe zeby wygladala dobrze ale dzialala zle?

Poduszka skrzyni biegów jest w większości zrobiona z gumy która z czasem parcieje i traci swoje właściwości amortyzujące. Gęsto często mimo, że wygląda dobrze to nie spełnia swoich właściwości.
    Ja mam podobnie w kilku innych pojazdach których użytkuję. Między innymi stara corsa, renault kango, citroen berlingo i tak dalej. Są to starsze samochody i w moich przypadkach winne są najprawdopodobniej przeeguby a dokładnie luzy na nich lub luzy na trybach w skrzyni biegów.
    W twoim przypadku w pierwszej kolejności bym sprawdził tą poduszkę oraz przeguby które mogę być wyrobione. Nie chałasują przy skręcaniu?
  • Poziom 12  
    Niee, nic nie halasuje.