Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sharan - Otwierają się szyby

sadek1979 21 Feb 2018 14:13 1611 4
 • #1
  sadek1979
  Cars specialist
  Panowie jak w temacie Sharan 1.9 tdi rok 1997 . Samoczynnie otwierają się szyby . Otwierają się pojedynczo . Do tej pory sprawdzone i naprawione wiązki w drzwiach i klapie . Były przełamania i urwane przewody i zostały naprawione . Przelotka w klapie bagażnika również naprawiona . Moduł komfortu suchy i nie widać śladów wilgoci . Brak połączenia z modułem komfortu . Dodam że centralny również nie działał i zostały naprawione przewody w progu - złączka fabryczna . Pomimo że komfort odpięty otwiera szyby . Czasem np prawy tył i spokój a czasem otworzy po kolei wszystkie i nadal dostaje impuls na otwarcie bo słychać jak przeciążeniówka klika . Może miał ktoś podobny przypadek ???? Dodam że dla pewności radio było nie fabryczne i zostało odłączone , centralka od alarmu również , został odpięty zamek w drzwiach kierowcy . Myślę, że to nie zamek bo szyby wszystkie na raz by zeszły a tu dzieje się to pojedynczo . Zamknięcie auta czy otwarcie nic nie zmienia . Dzieje się tak w każdej sytuacji , czasem po 4 min a czasem po kilku godzinach .
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  Ireneo
  Level 41  
  Może coś z włącznikami szyb?
 • #3
  sadek1979
  Cars specialist
  Włączniki szyb w drzwiach również demontowałem - tam są tylko od przednich drzwi , od tyłu są na konsoli koło radia . Tych nie sprawdzałem . Jeszcze wiązkę w progu przejrzę bo jest mokro i ewentualnie odłączę klapę bagażnika . Choć z klapą to profilaktyka bo tak jak pisałem jak impuls od zamka by szedł to wszystkie szyby by zjechały jednocześnie a tu nie ma reguły . Raz tył raz przód . Efekt jest taki że są opuszczone i czasami po kilku minutach a czasami po nocy .
 • #4
  Bieda z nędzą
  Level 34  
  Zamek w klapie bagażnika sprawdź, zresztą zobacz czy operując zamkiem w klapie masz funkcję komfortowego domykania i odmykania szyb.
 • Helpful post
  #5
  sadek1979
  Cars specialist
  Problemem była wiązka w drzwiach kierownika , nie w samej przelotce a wewnątrz drzwi . Dopiero po wyciągnięciu wiązki było można dojrzeć uszkodzenie . Dziękuję za Wasze podpowiedzi .  Moderated By T5:

  Doceniamy, że podałeś rozwiązanie problemu, Twój temat może być pomocny innym. Nagradzamy "Pomógł".