Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Benq MP720P - po 10/15 minutach słychać elektroniczny pisk wyłącza się projektor

nanga 21 Feb 2018 14:30 885 4
    nanga
    Level 10  
    Cześć, mam poważny problem z rzutnikiem Benq MP720P. Ostatnimi czasy po 10/15 minutach słychać elektroniczny pisk, projektor wyłącza się i pojawia się błąd lampy po kilkunastu sekundach. Po schłodzeniu urządzenia projektor uruchamiam i rusza, by powtórzyć cykl wyłączenia od nowa. Lampa stara została wymieniona jeszcze przed "wyskakiwaniem" błędu lampy a nowa, która jest włożona nie przepracowała nawet połowy czasu dedykowanego pracy. Wróciłem do starej i jest ten sam efekt w tym samym czasie. Rzutnik został wyczyszczony z kurzu oraz sprawdzony wyłącznik temperaturowy, działa prawidłowo. Szukałem rozwiązania ale nigdzie nie znalazłem jak uruchomić rzutnik bez ballasta.
    Model ballast: EUC 220d A/23
    Model zasilacza: 4H.J1B40.A02
    Model płyty głównej: 4H.J1J01.A02
    Benq MP720P - po 10/15 minutach słychać elektroniczny pisk wyłącza się projektor20180221_1..203.jpg Download (779.47 kB) Benq MP720P - po 10/15 minutach słychać elektroniczny pisk wyłącza się projektor20180221_1..223.jpg Download (654.72 kB) Benq MP720P - po 10/15 minutach słychać elektroniczny pisk wyłącza się projektor20180221_1..227.jpg Download (823.31 kB) Benq MP720P - po 10/15 minutach słychać elektroniczny pisk wyłącza się projektor20180221_1..232.jpg Download (677.17 kB)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    cyryl85
    Level 16  
    warto było by przed bawieniem się w elektronika sprawdzić w menu serwisowym jaki zgłasza błąd.
    nanga
    Level 10  
    Cześć, czy kolega może wie jak tam wejść? Próbowałem kilku kombinacji lecz nie zadziałało.
    No więc znalazłem w innej instrukcji po długich walkach:
    How to enter Factory mode
    1 Press “up key” until lamp information appear.
    2 Press “Source key” and “Blank key”simultaneously , then enter the Factory area.
    Wszedłem do menu błędów- zdjęcie. Jedynym błędem jest LAMP FAIL Count.
    Czy to oznacza, że jednak elektronika jest ok i tylko i wyłącznie lampy uszkodzone?
    Teraz już nie piszczy tylko ekran miga miga miga i wyłącza się i wyskakuje błąd lampy.
    Proszę o jakiś komentarz dla laika :).
    BelethBeny
    Level 10  
    Koło kolorów całe ? nie ma przepalonych miejsc ? czujnik tzn index board to samo ? to tak na początek bo nawet wyglądając ok mogą powodować błąd np, zbyt szybkie kręcenie się koła bądź zbyt wolne :-)
    sowa_46
    Level 23  
    Czy "nowa" lampa jest oryginalna, przynajmniej żarówka?
    Czy na rotorze silnika koła kolorów jest znacznik?