Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad 100 - zacina się na logo Lenovo.

21 Lut 2018 19:58 1617 19
  • Poziom 4  
    Witam. Mam taki problem, gdy wczoraj przeglądałem internet w pewnym momencie pojawił się niebieski ekran z informacją, że system napotkał jakiś problem i że komputer zostanie uruchomiony ponownie. Minęło kilka minut zanim laptop się wyłączył a gdy się włączył było ciągle logo Lenovo. Próbowałem kilka razy od nowa uruchomić, ale się nie dało. Dziś uruchomiłem z nadzieją, że może wszystko jest okej, ale nic z tego. Teraz jak odpalam laptopa to jest tylko logo Lenovo i zaraz zaczyna burczeć, a po kilkunastu sekundach laptop piszczy do momentu aż sam się nie wyłączy. Są to krótkie piknięcia w takim samym odstępie czasowym. Miał ktoś może podobny problem i chciałby pomóc?
    Z góry dziękuję.
  • Spec od komputerów
    Te odgłosy nie dochodzą przypadkiem z dysku? Tak czy inaczej potrzebny będzie SMART dysku, np. z MHDD.
  • Poziom 40  
    Objaw wskazuje na uszkodzenie dysku. Odepnij dysk a wszysko się wyjaśni.
  • Poziom 4  
    Nie jestem pewny skąd dochodzą te głosy. A co do dysku to nie mam drugiego komputera zeby zrobic SMART
  • Spec od komputerów
    A dlaczego nie możesz użyć MHDD na tym komputerze?
  • Poziom 4  
    Jesli dobrze poczytalem to aby odpalic MHDD potrzeba wejsc do biosu niestety, ale nie moge wejsc do niego. Probowalem chyba wszystkich kombinacji klawiszy, ale zaden nie dziala. Zaraz zabieram sie za odlaczenie dysku, dam znac co i jak
  • Spec od komputerów
    https://lenovozone.pl/forum/oprogramowanie/topic6410.html
    Cytat:
    Lenovo Ideapad 100-15IBD w tym modelu wchodzimy na bios przez włożenie igły i przytrzymaniu jej parę sekund otwór który mieści się koło wejścia do zasilacza laptopa. Laptop musi być wyłączony pozdrawiam.

Tak też nie da rady?
  • Poziom 4  
    Tego też próbowałem, klikam igła z boku laptopa to sie uruchamia tak samo jakbym odpalal przyciskiem power, ale bios sie nie włącza
  • Poziom 4  
    Wydaje mi sie, ze jest to tylko jedno pikniecie, zostawilem wlaczonego laptopa pod ladowarka na noc, jak wstalem rano do pracy to laptop ciagle chodzil pikniecie pojawia sie co okolo 2 minuty. Za jakies 40 minut bede w domu to wrzuce wideo

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Wyglada to mniej wiecej tak, jesli za krotkie nagranie jutro dodam nowe
  • Spec od komputerów
    Po wyjęciu dysku da się wejść do BIOS? Ten odgłos pod koniec filmu to na 99% dysk.
  • Poziom 4  
    To teraz co mam zrobic, rozkręce laptopa odepne dysk i wlaczyc go bez dysku tak ? W tle slyszales moze takie buczenie? Nigdy wczesniej tego nie mialem
  • Spec od komputerów
    Mateusz9666 napisał:
    rozkręce laptopa odepne dysk i wlaczyc go bez dysku tak ?

Tak.
  • Poziom 4  
    Kurcze mam kolejny problem... Nie potrafie zdjac obudowy z tego laptopa

Cos czytalem, ze jakies srubki sa jeszcze pod klawiatura, zaraz bede dzialal dalej
  • Poziom 4  
    Hej, przepraszam skończył mi się pakiet internetowy i nie miałem jak napisać.
    Odlaczylem dysk, laptop normalnie probuje startowac, ale chyba coś pisze, że brak dysku, jesli dysk jest odlaczony to mogę wejść do biosu. Laptop juz nie pika ani nie burczy.
    To znaczy, ze jednak padl dysk?
  • Spec od komputerów
    Tak, dysk do wymiany.
  • Poziom 4  
    Slabo sie na tym znam, jest może możliwość podłączenia dysku od stacjonarnego komputera ? Bo mam kilka innych dysków
  • Spec od komputerów
    Musi to być dysk 2,5" SATA.
  • Poziom 4  
    Niestety takiego nie posiadam, na dniach ogarne jakis dysk i napisze czy tylko wina byla po stronie dysku czy moze cos jeszcze nie dziala.

Dziekuje Ci bardzo za pomoc!