Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ ładowania Power Banku + Solar HT4936s

21 Lut 2018 20:33 1173 4
  • Poziom 10  
    Nowa obudowa z układem elektronika na HT4936s Aku 18500 z bateri Laptopa 100% sprawne, układ prawidłowo zmontowany nie ładował swoich akumulatorów ani odbiorników zewnętrznych wszystkie elementy sprawne na płytce elektroniki włączanie wyłączanie funkcji super.zaczynał start i po 3 sekundach stop zero ładowania czy poboru prądu...
    Okazalo się na ,że na wejściu zasilania z baterii jest zabezpieczenie oznaczone jako -0- i ma 10om po zrobieniu zwarcia Układ działa sprawnie ....Załaczam fotki
  • Poziom 10  
    Witaj, ten -0- to jest bezpiecznik SMD, taki sam kupisz w prawie każdym sklepie elektronicznym. Czy przez przypadek nie podłączyłeś odwrotnie ogniw?
  • Poziom 10  
    Napisałem wyraźnie,że to zabezpieczenie ale sklep daleko więc po prostu zwarłem i napisałem ,że układ był prawidłowo zmontowany gdybym pomylił to by nie działał od początku.Dzięki za sugestię może się komuś przyda.
    Temat był na elektrodzie identyczny i Power Bank nie rozbierany po czasie miał takie objawy jak mój i to zabezpieczenie było powodem.
    Podczas pomiarów napięcie przed i za zabezpieczeniem takie samo to mnie zmyliło
    dopiero pomiary omomierzem wykryły usterkę.
    Pozdrawiam..
  • Poziom 10  
    Nie ryzykował bym, wystarczyl by zwykły bezpiecznik 2.5A, prąd zwarcia ogniw może sięgnąć w szczycie 25-30A.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Masz rację i dzięki za radę.
    Centrum Radio Code Inowrocław.
    Pozdrawiam.Fred