Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie dużych wyświetlaczy LED.

16 Sie 2005 13:55 2195 4
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam taki problem , składam zegar na AT89C2051 i chcę podłączyć do niego wyświetlacze LED dużych gabarytów. Małe wyświetlacze zmontowane w/g schematu świecą dobrze, natomiast większe świecą ledwo ledwo. Szukam jakiegoś konkretnego rozwiązania jak to zasilić by działało. Jak ma ktoś jakiś schemacik to prosiłbym o podesłanie.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Jarek

mój mail;
    jaran(malpa)poczta.fm

Moderowany przez Light-I:

Ten dział forum jest do ogólnego użytku, nie tylko dla osoby zainteresowanej. Tematy (Ogłoszenia), których rezultat nie jest publikowany na forum są bezużyteczne i będą traktowane pod hasłem "Nie ten dział" (-> "Kosz"). Proszę o tym pamiętać na przyszłość...

• Poziom 15  
    Rozwiazanie jest banalnie proste.
    Duze wyswietlacze dzialaja przy wiekszych pradach.Wystarczy zmniejszyc wartosc rezystorow.Musisz tylko zorientowac sie jakie wyswietlacze posiadasz tzn. jaki maja pobor pradu przy znamionowej jasnosci swiecenia.Pamietaj,ze rozne kolory LEDow maja rozny pobor proadu.
  • Poziom 11  
    To wiem że trzeba tam podac większy prąd. Zmieniałem opory i zwiększałem napięcie ale to nic nie daje!!! Podłączałem tez taki układ ULN 2003 wraz z układem 2 tranzystorów w układzie Darlingtona i dawałem 12V ale też są jakieś jaja, może dlatego że to był układ wyświetlaczy do PIC-a. Nie wiem i dlatego szukam jakiegoś rozwiązania. Same opory nic nie dają.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zastosuj buforowanie przed ULN2003 (np. 74HCT244/245, lub buforowanie zanegowane np. 74HCT14), porty procesorków 8051 sa w stanie wysokim zbyt mało wydajne, aby bezpośrednio wysterować ULN-a... ;)
    --
    Pozdrawiam, Daniel