Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Touran - Blokowanie się kierownicy

21 Lut 2018 22:54 1275 5
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z moim samochodem. Samochód był nie odpalany ze 2 miesiące, próbowałem go odpalić i akumulator był bardzo rozładowany jak zakręciłem to kontrolki przyglądały i tak strzelało jak by klema nie łączyła. Poszedłem po starter odpaliłem samochód i zapaliły się dwie kontrolki kierownicy i esp, wiem ze po skręceniu w prawo później w lewo i przejechaniu się powinno to zgasnąć ale u mnie nie zgasło tylko po przejechaniu kilku kilometrów zablokowało kierownice ze nie mogę skręcać w lewo a w prawo się da, jezdzilem do ekektryka podpią pod kompa i powiedział ze nic nie zrobi. Pytanie do was czy to może byc wina czujnika skrętu? Obrazek niżej
  • Poziom 43  
    Prawdopodobnie tym ,,starterem" uszkodziłeś moduł -sterownik wspomagania kierownicy.
    Zuczek0788 napisał:
    podpisał pod kompa
    A jak już ,,podpisał", to jaki kod błędu mu się ukazał ? Nie powiedział ? :cry:
  • Admin grupy Samochody
    Zuczek0788 napisał:
    jezdzilem do ekektryka podpisał pod kompa i powiedział ze nic nie zrobi.
    Bo?
    Jakieś błędy? Co powiedział elektryk, że ma Pan zepsute.....
  • Poziom 2  
    Dodam jeszcze ze elektryk mówił ze samochód nie wyczowa czy skręca w prawo czy w lewo i ze to może byc ten właśnie czujnik. I jak mi zablokuje ta kierownice to te kontrolki gasną odkręcę klemę kierownica się odblokowuje a kontrolki się zapalają ponownie.
  • Poziom 2  
    Elektryk mówił ze maglownica i ta taśma pod kierownica jest napewno dobra jedynie może byc coś z czujnikiem albo z modułem. Nie mówił mi jakie miał błędy

Dodano po 2 [minuty]:

A jak wymienię ten czujnik i moduł to muszę jechać na adaptacje? czy samo poprzez kręcenie kierownica się naprawi