Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 5 po wymianie baterii - IPhone 5 po wymianie baterii reaguje wibrowaniem

koku86 21 Lut 2018 23:15 555 3
  • #1 21 Lut 2018 23:15
    koku86
    Poziom 6  

Witam,

Wymieniłem żonie baterię w iPhone 5, według wszelkich wytycznych. Bateria zamiennik potwierdzony przez dostawcę i liczbę osób, które ją zakupiły. Wymiana przebiegła sprawnie, starałem się nie dotykać miejsca płyty i układów. Po złożeniu z powrotem, nie chce się uruchomić, a jedynie wibruje z częstotliwością 7 sekund przy podłączeniu pod ładowarkę. Poza tym zero innych reakcji.
    Po tej nieudanej próbie, ponownie zainstalowałem starą baterię. Efekt ten sam. Dodam, iż żona od początku posiadania telefonu nie aktualizowała softu.
    Czy możliwe jest, że uszkodziłem jakiś element? Jaki? Może to symptomy problemów z układami U3 lub Q3?Zrobiłem coś niepoprawnie i nieodwracalnie?
    A może telefon "nie przyjął" baterii i tak reaguje oprogramowanie?
    Winna bateria?

Proszę o pomoc, wszelką diagnozę, ponieważ żona mnie zabije jak jutro rano nie włączy tego g...a, a ile się nasłucham przy okazji...Ja nie jestem zwolennikiem telefonów spod znaku jabłka, miałem raz i wystarczy. Niemniej, jeżeli tego nie naprawie to będę musiał kupić jej podobnego, pewnie wyższej generacji i mnie szlag trafi przy wydawaniu takiej ilości pieniędzy za taki "cudo".
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Konrad

0 3
  • #2 22 Lut 2018 10:28
    Brzymeq
    Poziom 32  

Zerknij pod lupą czy nie uszkodziłeś gniazda baterii na płycie, trzeba by je przelutować na wszelki wypadek skoro nic innego w nim nie robiłeś.

0
  • #3 22 Lut 2018 20:25
    KRY5PIN
    Poziom 33  
  • #4 23 Lut 2018 14:55
    koku86
    Poziom 6  

Dziękuję za wszelkie komentarze.

Telefon oddałem wczoraj do serwisu. Dziś czekam na diagnozę.
    Jeżeli naprawa będzie oscylowała wokół 100 zł to poproszę o naprawę, ale jeżeli znaczniej więcej to zrezygnuję z inwestowania i będę musiał poszukać nowego jabłka. Myślę w tym momencie o nowym SE, ale z drugiej strony koło czerwca ma mieć miejsce premiera drugiej generacji SE.
    Seria 6 opada ze względu na awaryjność.

Jeszcze raz dziękuję.
    Gdyby ktoś miał ochotę dorzucić coś do powyższego tematu to bardzo proszę.
    Może ktoś już spotkał się z takim problemem, dlatego jak wyżej.

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

Diagnoza została rozpoznana - padł system zasilania, jak i taśmy m.in do łączenia z wyświetlaczem łącznie z matrycą. Trochę dziwne, że tak się stało (aż tyle uszkodzeń) po wymianie baterii, ale może uszkodziłem te elementy podczas rozbierania.
    Trudno, wymiana komponentów nie warta świeczki, bo koszt całej naprawy to ok 400 zł.

0