Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Termostat TRES _ brak ciepłej wody - termostat wariuje

elDOu 21 Feb 2018 23:58 2364 2
 • #1
  elDOu
  Level 10  
  Witajcie,

  Od jakiegoś czasu borykam się z problemem szwankującego termostatu prysznicowego.

  Pewnego razu przestała lecieć ciepła woda, Pomagało przekręcenie pokrętła ze skalą temperatury do wartości skrajnych i problem ustępował. Teraz sprawa wygląda znacznie gorzej. Kręcenie góra / dól nic nie daje.  Postanowiłem spróbować coś zdziałać. Odkręciłem pokrętło regulacji i kręciłem bezpośrednio tą złota końcówką. Kręciłem maksymalnie w jedną stronę (była lodowata woda), a następnie maksymalnie w drugą (niestety woda była jedynie trochę mniej lodowata). Kręciłem tak w tą i z powrotem aż coś zaskoczyło (dźwięk jakby lekkie uderzenie młotkiem) i zaczęła lecieć ciepła woda. Założyłem obudowę i pełen entuzjazmu myślałem, że mam problem z głowy. Po ok. tygodniu problem się powtórzył. Kolejna zabawa w ustawianie i czekanie na "puknięcie" itd.

  Teraz mój patent psuje się już po 2-3 dniach. Jestem wykończony. Pomijając już hektolitry wody, która się leje podczas ustawiania i czekanie na łaskawe zaskoczenie mechanizmu, to cały czas mam w myślach pytanie "czy będzie ciepła woda, czy nie" ...

  Podpowiedzcie proszę co należałoby zrobić w tej sytuacji. Czy należny wymienić całą baterię, czy da się to jakoś bezpiecznie rozkręcić i przeczyścić.

  Termostat TRES _ brak ciepłej wody - termostat wariujeTermostat TRES _ brak ciepłej wody - termostat wariujeTermostat TRES _ brak ciepłej wody - termostat wariujeTermostat TRES _ brak ciepłej wody - termostat wariuje • Helpful post
  #2
  slider2002
  Level 15  
  Prawdopodobnie kamień. Najszybciej wymienić baterie. Możesz te to co masz rozebrać ile się da (NIE ZNAM KONSTRUKCJI TEGO Modelu) i zamoczyc wszystko w occie chociaż na dobę. Możliwe że pomoże.
 • #3
  elDOu
  Level 10  
  Bateria wymieniona na tradycyjną. Tres zaproponował domową wizytę swrwisanta i naprawę za 650zł. Odpuściłem temat baterii z termostatem.