Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja danych między arkuszami w Excelu

Martaaa1990 22 Lut 2018 09:12 501 6
  • #1 22 Lut 2018 09:12
    Martaaa1990
    Poziom 4  

Cześć. Mam dwa pytania/ prośbę o pomoc.

W załączniku wstawiłam przykładowego excela...
    Mam zrobione cenniki, które zawierają wiele arkuszy, plik jest bardzo ciężki i ciężko działa. Chciałam go jakoś uszczuplić.

Kluczowym problemem jest sprawna zmiana języka. Przeniosłam z zakładki pierwszej do ostatniej tylko to co jest niezbędne do poprawnej zmiany języka w zakładce drugiej - komórka B3.
    Nigdy nie pisałam Makro, więc nie wiem jak się do tego zabrać.

Jak mogłabym uszczuplić formułę w B3? Aby nie było tak długiej.

Czy przeniesienie tylko danych potrzebnych do zmiany języka do innego arkusza tak jak w tym pliku arkusza trzeciego pomaga w szybszej pracy, bo nie musi mapować wszystkich informacji z arkuszu pierwszym?
    I jeśli tak, to jak zrobić automatyczną aktualizację danych z arkusza pierwszego do arkusza trzeciego. Abym dodając nowy asortyment nie musiała wpisywać go w dwóch miejscach. Mam tych pozycji ok 10 tysięcy i chciałabym zrobić excela, który to wszystko usprawni.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 22 Lut 2018 11:01
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

W zasadzie, przy pomocy tabelki pomocniczej (kolejność w kolumnie pomocniczej musi być zgodna z kolejnością kolumn w "słowniku") da się bez zagnieżdżonego JEŻELI.

0
  • #3 22 Lut 2018 12:09
    Martaaa1990
    Poziom 4  

Ooo bardzo fajnie! Dziękuję!
    A jak mogłabym zrobić, że jeśli dodaje coś w pierwszym arkuszu, automatycznie jest w tej całej bazie w arkuszu trzecim?

0
  • #5 22 Lut 2018 12:21
    Martaaa1990
    Poziom 4  

Dziękuję bardzo :) już poprawiam, myślałam, że jeśli dodam nowy arkusz, będzie miał mniej do mapowania.
    Hmm co robi to +10? ;-)

0
  • #6 22 Lut 2018 12:22
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zmień na +11, policz kolumny i wszystko będzie jasne ;)

0
  • #7 22 Lut 2018 14:17
    Martaaa1990
    Poziom 4  

Dziękuję bardzo za pomoc :)

0
  Szukaj w 5mln produktów