Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odseparować zasilanie wzmacniacza od zasilania bluetooth?

kamil1202 22 Lut 2018 12:44 222 3
  • #1 22 Lut 2018 12:44
    kamil1202
    Poziom 17  

Witam.
    Jestem w trakcie budowy głośnika bluetooth i po podłączeniu modułu bluetooth do tego samego zasilania co wzmacniacz powstają mi zakłócenia.
    Lekiem na te zakłócenia jest odseparowanie zasilania obu modułów, Ale nie wiem jak to zrobić. Najprościej by było dać osobny akumulator lecz nie chcę tego robić i chciał bym oba moduły zasilacz z tego samego akumulatora.
    Dodam że nim zasilanie wejdzie na moduł bluetooth jest przetwornica i kondensator filtrujący. przy wzmacniaczu też są kondensatory filtrujące.

0 3
  • #2 22 Lut 2018 13:13
    zster

Poziom 28  

Jak masz prowadzoną "masę" ? Skąd wychodzi, gdzie podłączona? Eliminuj tzw. pętle masy. Druga sprawa - trzeba by sprawdzić sygnał tych zakłóceń - częstotliwość, amplituda i dobrać filtr. Zakładam, że kondensatory filtrujące są rzędu uF ?

0
  • #3 22 Lut 2018 13:19
    Wojtek.zse
    Poziom 31  

Nie zakładał bym od razu, że problemem tu będzie pętla masy. To nie "ta skala" układów.
    Aby zacząć w ogóle rozmawiać, zamieść więcej informacji dotyczących modułów, przetwornic i czego tam jeszcze nie użyłeś, daj schemat jak to podłączyłeś etc. jakiego rodzaju są to zakłócenia, jaki akumulator, jaka przetwornica? Nie ma co tu wróżyć ...

0
  • #4 22 Lut 2018 14:45
    kamil1202
    Poziom 17  

Akumulator składa się z 4ogniw li-ion 18650 połączonych szeregowo.
    moduł bluetooth to bk8000l a wzmacniacz pam8610. przetwornica to zwykła step down która stabilizuje napięcie na 3.5V.
    Kondensatory to przy module bluetooth 470uf i 100nf, Przy wzmacniaczu 2200uf i 100nf.
    Z akumulatora Idze napięcie na wzmacniacz i przetwornicę z przetwornice na moduł bluetooth a z modułu bluetooth sygnał audio trafia na wzmacniacz.
    Pętli masy brak. przy pętli masy jest charakterystyczne brumienie a zniekształcenie które ja mam jest mniej więcej takie jak z modemów internetowych w latach 90.
    Jedyne rozwiązanie do którego doszedłem to drugie ogniwo dla modułu bluetooth wtedy wszelkie zakłócenia znikają. Jak zrobić żeby zasilić to z jednej baterii ogniw?

1