Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

14-funkcyjny przekaźnik czasowy RPC-1MC-UNI

magic9 22 Lut 2018 13:49 1509 0
 • #1
  magic9
  Redaktor
  14-funkcyjny przekaźnik czasowy RPC-1MC-UNI

  W pracy automatyka często można spotkać się z potrzebą zastosowania przekaźnika czasowego. Relpol oddaje do dyspozycji klientów kilka nowych typów przekaźników wielofunkcyjnych. Jednym z nich jest przekaźnik RPC-1MC-UNI. Jest to element sterujący, który może być zastosowany w wielu aplikacjach przemysłowych. Na tle innych przekaźników czasowych wyróżnia go szeroka funkcjonalność.
  Przekaźnik ten posiada funkcje, które mogą być rozszerzone o funkcje STOP (S) i funkcję RESET (R) do wyboru w zależności od wymagań procesu.

  FUNKCJE STOP
  E(S) – opóźnione załączenie z załączaniem odmierzania czasu zestykiem S (Stop)
  Wu(S) - załączanie na nastawiony czas z zatrzymaniem odmierzania czasu przez zamkniecie zestyku S (Stop)
  Bi(S) – symetryczna praca cykliczna rozpoczynająca się od zadziałania z zatrzymaniem odmierzania czasu T na czas załączenia zestyku S (Stop)
  Bp(S) - symetryczna praca cykliczna rozpoczynająca się od przerwy z zatrzymaniem odmierzania czasu T na czas załączenia zestyku S (Stop)


  14-funkcyjny przekaźnik czasowy RPC-1MC-UNI

  We wszystkich tych funkcjach, gdy zestyk sterujący S zostanie zamknięty, wstrzymane zostaje odmierzanie czasu, aż do momentu, gdy zestyk sterujący zostanie otwarty. Otwarcie zestyku S uruchamia dalszą realizację funkcji.
  Funkcja STOP może być z powodzeniem stosowana do sterowania taktem pracy w liniach produkcyjnych. Możemy w tym przypadku zastosować właśnie przekaźnik RPC-1MC-UNI wykorzystując funkcję Bi(S) praca cykliczna rozpoczynająca się od zadziałania z zatrzymaniem odmierzania czasu T na czas załączenia zestyku S. Linia produkcyjna pracuje w równych cyklach czasu pracy i przerwy. Pracownicy mają dodatkową możliwość zatrzymania linii, gdy zaistnieje taka potrzeba. Zatrzymanie nie ma wpływu na nastawiony czas pracy cyklicznej. Przy ponownym uruchomieniu następuje dokończenie odmierzenia nastawionego czasu.

  FUNKCJE RESET
  E(R) – opóźnione załączenie z funkcją Reset.
  Wu(R) – załączenie na nastawiony czas z funkcją Reset
  Esa(R) - opóźnione załączenie i wyłączenie sterowane załączeniem i wyłączeniem zestyku S z funkcją Reset.

  Jeżeli zestyk sterujący S zostanie zamknięty podczas realizacji funkcji, to realizacja funkcji zostanie wstrzymana. Po otwarciu zestyku S funkcja realizowana jest od nowa.

  14-funkcyjny przekaźnik czasowy RPC-1MC-UNI

  Funkcję reset możemy np. wykorzystać do oświetlenie ciągu pieszego przy pomocy przekaźnika czasowego RPC-1MC-UNI stosując funkcję Wu(R) – załączenie na nastawiony czas z funkcją Reset. Po włączeniu przekaźnika czasowego włączają się źródła światła. W przypadku gdy nie zostanie ponownie podany sygnał sterujący źródła światła wyłączają się po ustawionym czasie. W przypadku gdy istnieje potrzeba przedłużenia czasu włączenia oświetlenia podajemy sygnał na wejście sterujące S. Otwarcie zestyku S powoduje odmierzenie czasu od nowa. Nie jest istotne w którym miejscu znajduje się odmierzany czas. Cykl jest resetowany i odmierzany od nowa. Przedłużanie cyklu działania w trakcie odmierzania czasu może następować wielokrotnie.

  14-funkcyjny przekaźnik czasowy RPC-1MC-UNI
  Główne cechy przekaźnika RPC-1MC-UNI:
  • styki AgSnO2 odpowiednie do pracy z obciążeniami indukcyjnymi,
  • obciążenie znamionowe: 16 A / 250 V AC,
  • wysokiej jakości złącza – zaciski przekaźników wyposażone są w uniwersalną śrubę,
  • wysoki poziom niezawodności – najwyższa jakość zastosowanej elektroniki,
  • niski pobór mocy wpływający na oszczędność energii elektrycznej,
  • uniwersalne napięcie zasilające 12...240 V AC/DC (RPC-...-UNI).

  W konstrukcji przekaźników nowej linii, a tym samym i przekaźnika RPC-1MC-UNI zastosowano nowoczesne rozwiązania polegające na zastosowaniu uniwersalnej płytki elektronicznej. Elementem sterującym pracą przekaźników jest układ mikroprocesorowy zapewniający wysoką powtarzalności i dokładność. Cała elektronika jest zbudowana w oparciu o układy SMD i montowana automatycznie co z kolei zapewnia wysoką jakość i powtarzalność oferowanych produktów.

  Źródło: www.relpol.com.pl

  [News sponsorowany
 • Relpol przekaźniki