Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] [EXCEL / VBA ] - Scalanie dwóch arkuszy w jeden

citizenrey 22 Lut 2018 16:07 432 6
  • #1 22 Lut 2018 16:07
    citizenrey
    Poziom 3  

Witam,
    potrzebuję pomocy przy stworzeniu makra, które kopiowałoby zawartość arkuszy i wklejało je jeden pod drugim w arkuszu "zestawienie".
    Dokładniej mówiąc - mam plik, w nim trzy arkusze (np. aaa, bbb i zestawienie), chciałbym aby makro skopiowało cały arkusz "aaa" (bez nagłówka) do momentu napotkania pustego wiersza i wkleiło do arkusza "zestawienie", następnie zrobiło to samo w "bbb" i dokleiło do zestawienia. Mogę liczyć na pomoc?
    Na forum znalazłem wiele przykładów ze scalaniem zewnętrznych plików ...ale nic o arkuszach :(

0 6
  • Pomocny post
    #2 22 Lut 2018 17:51
    Andie
    Poziom 20  

Spróbuj takiego makra.

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

andie

0
  • #3 22 Lut 2018 19:18
    citizenrey
    Poziom 3  

To jest właśnie to! Działa wyśmienicie :) Bardzo dziękuję za pomoc!

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lut 2018 09:35
    kinggustav
    Poziom 20  

No działa, ale tak nie prościej?

Kod: vbnet

0
  • #5 23 Lut 2018 10:47
    citizenrey
    Poziom 3  

kinggustav napisał:
    No działa, ale tak nie prościej?
    Kod: vbnet

Też ciekawe rozwiązanie - tylko w Twoim rozwiązaniu makro trzeba uruchomić na każdym arkuszu który chcę skopiować - fajne rozwiązanie :)
    A powiedz mi, czy jest w Twoim rozwiązaniu możliwość pominięcia jednej kolumny? Tak żeby kopiował zakres od A2:D i F2:L? Bo aktualnie mogę skopiować cały zakres od A2:L.

0
  • #6 23 Lut 2018 12:56
    kinggustav
    Poziom 20  

Najprościej pominiesz kolumnę robiąc nie jedno ale dwa kopiowania. Oddzielnie kawełek przed pominiętą kolumną, oddzielnie po. Pomiędzy jednym a drugim kopiowaniem trzeba przesunąć np. offsetem początek obszaru docelowego o kilka komórek w prawo, żeby dobrze trafiało.
    A żeby skopiować za jednym razem to rzeczywiście trzeba trochę przerobić. Makro powinno kopiować ze wskazanego arkusza do tego o stałej nazwie/indeksie. I wtedy w drugiej procedurze tylko kopiujesz wiersz i delikatnie go przerabiasz. Można nawet w pętli zsumować wszystkie oprócz tego zbiorczego arkusza.

0
  • #7 21 Cze 2018 09:46
    citizenrey
    Poziom 3  

Dziękuję! Problem rozwiązałem za pomocą makra @Andie . Temat zamykam.

0