Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WOL 1650 nie zamyka "rygla" pokrywy

lpat 22 Lut 2018 17:49 372 3
  • #1 22 Lut 2018 17:49
    lpat
    Poziom 7  

Witam,
    mam problem z pralką Bosch WOL 1650, iż nie można w żadnym programie uruchomić.Sekwencja obecnej sytuacji:
    1. Wybranie dowolnego programu i zaświeca się kontrolka światłem stałym -" gotowa do pracy"
    2. Włączenie pralki i kontrolka światłem stałym przechodzi w tryb - "pracuje"
    3. Zawsze było tak, że "rygiel" klapy zamykał i pralka "ruszała", a teraz nic nie słychać i klapę można otworzyć.
    4. W tym trybie bez podjęcia dalszych sekwencji programu, po około 50-60 sekundach kontrolka przełącza się w stan "Gotowa do pracy" i pulsuje.
    Nawet po odłączeniu zasilania głównego i powrocie do dowolnego programu, to powyższa sekwencja jest taka sama.
    Proszę o informację od czego zacząć diagnostykę i czego szukać?
    Zdarzyło się tak, że po wybraniu programu prania "ruszyła" w ten sposób, że nie zamykając "rygla" klapy wykonała kilka obrotów bębna i zaczęła pobierać wodę i po kilku sekundach przerwała i brak dalszych działań, a po 50-60 sekundach kontrolka przełącza się w stan "Gotowa do pracy" i pulsuje.
    Proszę o podpowiedź i pozdrawiam.

0 3
  • #2 22 Lut 2018 20:10
    bubu64
    Poziom 20  

Do sprawdzenia blokada drzwi pralki ewentualnie sterowanie blokadą:)

1
  • #3 22 Lut 2018 20:55
    lpat
    Poziom 7  

Dziękuję za podpowiedź. W tym modelu klapa jest otwierana od góry i jakie działania zrobić aby to sprawdzić? Co sprawdzić i jakie pomiary zrobić? Może ktoś coś podobnego robił? Jakiś schemat gdzie znaleźć?

0
  • #4 16 Wrz 2018 10:26
    wojakrob
    Poziom 9  

Jak się zakończyła naprawa tej awarii pralki?

0