Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson ariva @link 200 - Słaby sygnał na tym dekoderze

22 Lut 2018 18:03 882 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam słaby sygnał na dekoderze Ferguson ariva @link 200. Wymieniłem antenę wraz z konwenterem na większą i jest jeszcze gorzej niż na starej małej antenie. Zamieniałem też kabel koncentryczny na inny. Gdy podłączę inny dekoder to wszystko działa więc to wina dekodera. Czy to wina głowicy w dekoderze? A może problem z zasilaniem LBN lub jakimiś zakłóceniami?
  • Poziom 29  
    Wszystkie wymienione przyczyny są możliwe , zasilanie LNB łatwo sprawdzisz 14 lub 18 V zależnie od polaryzacji, sprawdzić też możesz stan kondensatorów elektrolitycznych po stronie wtórnej przetwornicy
  • Poziom 15  
    To teraz pytanie - masz oryginalny soft czy wgrałeś Enigmę 2 ?
    Na moim jak miałem oryginał - który już nie jest aktualizowany - to też były problemy.
    Nauczyłem się metody wgrywania E2 - wgrałem i teraz sprzęt nie do poznania.
    Polecam.
  • Poziom 29  
    Raczej temat edukacyjnych wersji jest nie wskazany .
  • Poziom 15  
    Jaki on tam edukacyjny , też linux tylko że ma ręce i nogi :)
    nie to co tamte pseudolinuxowe podrygi zwane oryginalnym softem.

Jest trochę zabawy by to podmienić ale tuner zupełnie inny , można powiedzieć - normalny.
  • Poziom 9  
    Mam wgraną enigmę na pendrive. Wydaje mi się że mam jakiś problem z temperaturą głowicy bo jak skierowałem na nią wentylator to zaczęło działać ale po kilku minutach dalej zaczęło przerywać. Potestuję trochę i napisze co i jak.
  • Poziom 9  
    Jolaos napisał:
    To sugeruje zimne luty na płytce głowicy.

Teraz dalej sprawdziłem i jak dmuchnę kilka sekund suszarką na głowicę to przestaje działać. Ale jak jest za zimno to też chyba przestanie działać. Podłączyłem teraz wentylator ale chyba za kilka minut przestanie działać. Sprawdziłem zasilanie na LNB to jest lekko ponad 19v na kanale horizontal (bez podłączonego konwentera). Jak by były zimne luty to na zimnym też by przestawał działać?
    Minęło kilka minut z wentylatorem i już zaczyna zacinać a kilka minut wcale nie zacinało więc chyba teraz głowica jest za zimna bo zacina coraz gorzej. Teraz już zacina praktycznie co sekundę.
  • Moderator
    Na początek trzeba sprawdzić luty między głowicą, a płytą główną dekodera.