Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool AWE 9629 - błąd F-13, wymiana elektrorygla nie pomaga

Tomax 22 Lut 2018 20:00 837 7
  • #1 22 Lut 2018 20:00
    Tomax
    Poziom 9  

Witam. Pralka działała, skończył się cykl prania i żona zauważyła mignięcie światła i wyskoczył błąd F-13. Wyczytałem, że do wymiany elektrorygiel - blokada drzwi. Zakupiłem, wymieniłem - bez żadnego efektu, nadal ten sam błąd. Spakowałem nową część do odesłania. Sprawdziłem przewody, wyczyściłem styki. Co szukać dalej?

0 7
  • Pomocny post
    #2 22 Lut 2018 20:05
    bubu64
    Poziom 19  

Może stary ma zwarcie i uszkodził triak sterujący:)

0
  • #3 22 Lut 2018 20:10
    Tomax
    Poziom 9  

Mając zwykły miernik mogę sprawdzić stary elektrygiel?

Dokładam zdjęcia płytki programatora, chyba czeka mnie zakup nowego programatora:

Whirlpool AWE 9629 - błąd F-13, wymiana elektrorygla nie pomagaWhirlpool AWE 9629 - błąd F-13, wymiana elektrorygla nie pomaga

0
  • Pomocny post
    #5 23 Lut 2018 09:46
    TONI_2003
    Moderator

Tomax napisał:
    chyba czeka mnie zakup nowego programatora
    Nie ma wcale takiej potrzeby :D , a na foto taka sama usterka :idea: (wymiana triaka oraz rezystora SMD 121=120Ω) i po problemie :D
    Whirlpool AWE 9629 - błąd F-13, wymiana elektrorygla nie pomaga

0
  • #6 23 Lut 2018 10:37
    Tomax
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi. Dwa elementy wymienić nie problem, umiem lutować, jednak po drugiej stronie płytki też są uszkodzenia, zaznaczyłem je czerwonymi kreskami. Whirlpool AWE 9629 - błąd F-13, wymiana elektrorygla nie pomaga

0
  • Pomocny post
    #7 23 Lut 2018 11:10
    TONI_2003
    Moderator

Tomax napisał:
    Dwa elementy wymienić nie problem, umiem lutować, jednak po drugiej stronie płytki też są uszkodzenia, zaznaczyłem je czerwonymi kreskami.
    Rozumem, ale co do takich pomiarów i takich wniosków jak powyżej to absolutnie się nie zgadzam :D Coś tam było i się działo napis D006 koło transformatorka i diody, ale na 100% wszystkie elementy (+ cewka L003) zaznaczone kreskami nie są uszkodzone :!: Każdy element chcąc poprawnie zmierzyć odlutuj jednym końcem i wszystko stanie się proste :D
    Whirlpool AWE 9629 - błąd F-13, wymiana elektrorygla nie pomaga

0
  • #8 06 Mar 2018 19:15
    Tomax
    Poziom 9  

Pralka została uruchomiona, po naprawie programatora w firmie "wysyłkowej" i zakupie nowej blokady. Koszt razem ok. 230zł.
    Pralka ma 7 lat, nie wiem czy było warto bo jakoś sporo rdzy tu i ówdzie, jeśli w ciągu następnego roku siądzie jakieś łożysko, amortyzator, fartuch gumowy - może się okazać, że naprawa była ekonomicznie nieuzasadniona. Dzięki za rady!

Dodano po 2 [minuty]:

Zakup nowej blokady (elektrorygla) i naprawa płytki programatora w firmie "wysyłkowej".

0