Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oral B Triumph 5000 - wymieniłem zużyty akumulator

22 Lut 2018 21:51 612 3
 • Poziom 8  
  Witam

  Wymieniłem zużyty akumulator w swojej szczoteczce (typ 3738). Fabrycznie był tam NI-MH firmy FDK 1300mAh albo 1350mAh. Zakupiłem więc GP 2100mAh. Niestety po jego wymianie jest gorzej niż było, tzn. po około 2 minutach szczoteczka pada do 0, mimo, że była w pełni naładowana.

  Najczęściej dzieje się to w momencie aktywacji timera, gdy na chwilę spadają obroty i włókna są między zębami. Po włożeniu szczoteczki na sekundę do ładowarki wskakuje 1 kreska i można kontynuować użycie, chociaż po jakimś czasie (do 2 minut) znowu pada.

  Zrobiłem test i sprawdziłem jak długo szczoteczka jest w stanie pracować "rozładowana". Wynik to ponad 45 minut z kilkunastoma przerwami na "dotknięcie" ładowarki. Dopiero pod koniec jej obroty zaczęły słabnąć jak to miało miejsce w sytuacji rozładowywania się i przestała działać.

  Czy to jest wina szczoteczki (nie rozpoznaje poprawnie pojemności), czy raczej kiepskiego akumulatora? Pytam, ponieważ chce kupić inny, jednak nie wiem czy to pomoże...

  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Kupiłeś akumulatorek o znacznie większej pojemności i może dlatego tak się dzieje. Żeby to sprawdzić trzeba kupić drugi o tej samej pojemności jak orginalny dobrej firmy i sprawdzić zachowanie szczoteczki.
 • Poziom 28  
  Miałem to samo, winnym okazał się być marny akumulator, wymieniłem na inny egzemplarz i problem ustąpił. Wygląda na to, że akumulator który zakupiłem za pierwszym razem był bardzo stary.
 • Poziom 8  
  Uff, już się bałem, że to awaria elektroniki.

  Czy polecicie jakieś sklep/sprzedawce ?
  Jednak wolałbym kupić taki jak był oryginalnie (13 00/50mah) i normalnie używać.