Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie pakiety microsoft office z allegro

23 Lut 2018 08:49 456 5
 • Poziom 34  
  Witam.

  Jak to jest z tymi używanymi z allegro.
  Potrzebuję tylko exela dla osoby pracującej w biurze.
  Zwyczajowo do prostych prac używam open offica ale ich calc czy wirter potrafi czasem dodawać do dokumentu "puste" komórki. I robi czasem dziwne rzeczy.

  Nie chodzi mi tu o żadne zaawansowane najnowsze funkcje w exel. Podstawowy program z wprowadzaniem funkcji etc.
  Na allegro ceny za używaną licencję są od 30zł.
 • Poziom 25  
  Wątpię w legalność tych pakietów czy systemów od MS sprzedawanych na allegro, przynajmniej tych w podanych przez Ciebie cenach.

  Kolega ponad rok temu kupił licencje na Win 7, za coś w okolicy 100zł. Miało być wszystko legalnie i z nakleją i oh ah...

  Kilka miesięcy temu był na policji składać zeznania w tej sprawie bo okazało się że człowiek który tym handlował robił jakieś przekręty.

  Kolega stracił pieniądze, czas i licencję którą kupił.  Doominus napisał:

  Zwyczajowo do prostych prac używam open offica ale ich calc czy wirter potrafi czasem dodawać do dokumentu "puste" komórki. I robi czasem dziwne rzeczy.


  Używam Open/Libre Office już od około 7 lat i szczerze mówiąc nie zauważyłem przypadłości o jakich mówisz.
 • Poziom 34  
  Było coś dziwnego w wirter.

  Miałem zrobioną tabelkę i po otworzeniu pliku niektóre wiersze tabelki były samoistnie powiększone. Rozwiązaniem było dodanie nowego wiersza tabelki pod spodem i od razu usunięcie go.
  Wtedy wiersz który sam się rozszerzył wracał do normy... No i za każdym razem przy otwierani taki babol wychodził.
 • Poziom 25  
  Szczerze mówiąc pierwsze słyszę żeby coś takiego się działo.

  A nie mówisz o otwieraniu dokumentów z MS Office w Libre Office? Bo w takim przypadku bardzo często są problemy z formatowaniem.

  Problemy z formatem miałem w sytuacji gdy jakiś dokument (doc, docx, xls, xlsx) "konwertowałem" przez otwarcie go w Libre Office i zapisanie jako natywny (odt lub ods). W takich przypadkach często pojawiały się jakieś problemy.

  Jednak gdy tworzyłem dokument w Libre od zera nigdy nic dziwnego się nie działo.
 • Poziom 34  
  To było tworzone w office od 0
 • Poziom 19  
  pietia86 napisał:
  Wątpię w legalność tych pakietów czy systemów od MS sprzedawanych na allegro, przynajmniej tych w podanych przez Ciebie cenach.

  Cytat:
  Oprogramowanie - Oryginalne na licencji ESD sprzedawane jest na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE, a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł, że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

  Wyrok jest wykładnia prawa tj.dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.


  Oczywiście kwestia, czy właściciel aukcji nabył licencję legalnie to odrębna sprawa. Kupując używany telefon, czy inny sprzęt elektroniczny/komputerowy również istnieje ryzyko, że może on pochodzić z kradzieży. To tylko kwestia uczciwości sprzedającego, kupujący ma czyste sumienie.
  Zatem odkupienie licencji na terenie UE jest legalne - można śmiało kupować Office'a za 30-40 zł.