Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz stereo używany 2018 cena do 1200 zl

cypek238 23 Lut 2018 09:32 1512 17
  • #1 23 Lut 2018 09:32
    cypek238
    Poziom 5  

Witam szukam wzmacniacza stereo do domu na rok 2018 nic nie znalazłem wszystkie fora już przeczytałem i nic nie znalazłem sprzęt miał by grać w pokoju 30 m w planach tylko 2 glosniki stereo.Ampli podpięty pod tv oczywiscie co polecacie

0 17
  • #2 23 Lut 2018 12:44
    intenso
    Poziom 38  

Co znaczy na rok 2018?
    Używany z roku 2018?

0
  • #3 23 Lut 2018 15:47
    cypek238
    Poziom 5  

Nie no używany ale nie jakiś bardzo stary tylko taki z hdmi i dobrym dźwiękiem nw nie znam się może denon jest dobrym wyborem np avr1912

Dodano po 57 [minuty]:

Ktoś pomoże?

0
  • #4 23 Lut 2018 17:15
    intenso
    Poziom 38  

3808 jest zdecydowanie lepszym amplitunerem.
    Po co Ci amplituner kina domowego do stereo?

0
  • #5 23 Lut 2018 22:31
    cypek238
    Poziom 5  

Właśnie nie mogę znaleźć żadnego stereo wzmacniacza wszędzie są amplitunery.Znalazlem onkyo tx8050 ale wacham się czy to będzie dobry wybór glosniki będą firmy tonsil maestro s ii 180

0
  • #6 23 Lut 2018 23:32
    andrew54
    Poziom 24  

Jak ma być tylko do stereo to słuchałem ostatnio Pioneera A-30, nowy chyba 1100zł i bardzo przyzwoicie grał.

0
  • #7 24 Lut 2018 22:28
    cypek238
    Poziom 5  

Dziękuję za odpowiedź ale pioneer mnie nie przekonuje a czy jeszcze jakieś propozycje

Dodano po 12 [godziny] 43 [minuty]:

Ludzie no pomocy

0
  • #8 26 Lut 2018 16:50
    damieen25
    Poziom 14  

Jeżeli zalerzy Ci na lepszej jakości dźwięku w stereo to odradzam amplituned kd, słabo wypadają. Jak chcesz zrealizować podłączenie tv do sprzętu bo jeżeli przez toslink to masz taka możliwość ale że wzmacniaczem który ma wejście cyfrowe. To nasuwa mi się Denon pma 1520 ale nie myl z serią AE bo to nowa seria. To jest dobry i fajny wzmacniacz. Jaki budżet?

0
  • #9 26 Lut 2018 19:53
    grzehu82
    Poziom 17  

Poszukaj Yamahy R-S700, to budżetowy amplituner który jest jak na ten poziom solidnie zbudowany, a i w stereo bardzo dobrze wypada.

0
  • #10 26 Lut 2018 21:28
    andrew54
    Poziom 24  

To że amplitunery brzmią gorzej to kolejny stereotyp choć jest sporo przypadków co tak jest faktycznie, jeżeli końcówka mocy to solidna konstrukcja na tranzystorach poparta wydajnym zasilaczem to dołożenie tunera i dekodera DD i DPL naprawdę niewiele zmienia w brzmieniu, jeżeli zatem amplituner kina ma wejście Direct to śmiało można go wykorzystać jako wzmacniacz stereo. Na minus amplitunerów świadczy długo droga sygnału więc koniecznie trzeba sprawdzić czy jest wejście bezpośrednie Direct aby sygnał nie błądził po kilometrze ścieżek i układów scalonych.

Nie zapomnę testu z 20 lat temu w pewnym znanym piśmie dla audiofili gdzie był testowany wzmacniacz Philipsa a za kilka miesięcy amplituner stereo tego samego producenta, tak się składało że obydwa miałem dużo później na warsztacie, jakie było moje zdziwienie jak sie okazało że amplituner to dosłownie ten wzmacniacz tylko z dołożonym wręcz na żywca tunerem, ta sama końcówka, ten sam transformator, z boku tylko dołożona płyta tunera przy gniazdach, i wiecie co? Wzmacniacz wypadł bardzo dobrze a amplituner marnie.... przestałem wtedy wierzyć w testy odsłuchowe i wiarygodność w pismach dla miłośników audio

0
  • #11 27 Lut 2018 17:06
    cypek238
    Poziom 5  

Dziękuję za odpowiedzi ostatnio dużo szukałem czytałem i wpadł mi w oko marantz pm6005 albo denon pma720ae ale nw czy warto się w to pakować skoro amplituner denon mają wszystko co jest mi potrzebne a myślę że na tym dzwieku aż tyle nie stracę.Na wydanie mam 1000 zl

0
  • #12 27 Lut 2018 21:53
    grzehu82
    Poziom 17  

Możesz kupić dodatkowo do wzmacniacza tuner, amplituner stereo zwykle nie ustępuje wiele swojemu odpowiednikowi wśród wzmacniaczy, natomiast amplituner KD to już inna półka, za te same pieniądze oględnie mówiąc nie ma startu.

0
  • #13 05 Mar 2018 20:16
    psylot
    Poziom 6  

Widzę ,że połasiłem się na amplituner kd z myślą o stereo no i dupa z tego wyszła.Sądziłem,że jak wysoki model to zrobi całą robotę (Yamaha RX-V2700)
    Mój stary wzmacniacz Sony TA-FE600R dużo lepiej brzmi.
    Sorki,że tak się podpiąłem pod Twój temat,ale też szukam zestawu,który wniesie coś więcej przy odsłuchu.

0
  • #15 19 Mar 2018 23:18
    cypek238
    Poziom 5  

No i amplituner kupiony denon 2312 jestem bardzo zadowolony z dzwieku dużo ustawień i możliwości ale czasami Internet się wiesza

0
  • #16 24 Mar 2018 22:03
    cypek238
    Poziom 5  

Muszę wymienić kolumny na lepsze bo ż tych tonsil mało basu płynie co proponujecie ż używanych do 1300 zl

0
  • #17 24 Mar 2018 22:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

andrew54 napisał:
    To że amplitunery brzmią gorzej to kolejny stereotyp choć jest sporo przypadków co tak jest faktycznie, jeżeli końcówka mocy to solidna konstrukcja na tranzystorach poparta wydajnym zasilaczem to dołożenie tunera i dekodera DD i DPL naprawdę niewiele zmienia w brzmieniu, jeżeli zatem amplituner kina ma wejście Direct to śmiało można go wykorzystać jako wzmacniacz stereo. Na minus amplitunerów świadczy długo droga sygnału więc koniecznie trzeba sprawdzić czy jest wejście bezpośrednie Direct aby sygnał nie błądził po kilometrze ścieżek i układów scalonych.
    Jasne że tak, ale jeżeli mówimy o amplitunerze stereo. W przypadku KD masz więcej kanałów, zatem więcej tranzystorów, większe radiatory itp. Łatwo sobie policzyć że za te same pieniądze amplituner KD będzie znacznie gorszy niż stereo.
    andrew54 napisał:
    i wiarygodność w pismach dla miłośników audio
    Ja już dawno przestałem. Jedno z nich wynosiło pod niebiosa Pylon Pearl a jechało z gruntem Tonsile, które były zbudowane na tych samych głośnikach, wpakowane w taką samą paczkę i z podobną filtracją. Ale Jujka posmarował a Wieszczeciński nie.
    cypek238 napisał:
    tonsil maestro s ii 180
    Masz mało basu z nich? Dokup subwoofer. Przy wymianie kolumn poprawisz górę i środek pasma. Basu nie. No chyba że kupisz jakieś tandetne kolumny z podbitym basem, ale po co?
    Subwoofer doda Ci basu nie psując reszty pasma.
    W 30 metrach można już coś pokombinować. Na razie spróbuj zmienić położenie samych kolumn. Zacznij od sprawdzenia czy w narożnikach pomieszczenia masz więcej basu niż w miejscu odsłuchu. Jeśli tak, to może się okazać że kolumny mają dość basu, ale ich ustawienie go wycina. Czasem nawet dodanie subwoofera nie poprawia w znaczący sposób niskiego basu, doda natomiast nieprzyjemny kick, zagłuszający resztę pasma.

0
  • #18 25 Mar 2018 20:42
    andrew54
    Poziom 24  

Kolego powiedzmy że się zgodzę ale masa amplitunerów KD ma poprostu powielone identyczne kanały aby możliwa była realizacja ścieżki dźwiękowej przy filmach, innymi słowy daj mi schemat jednego kanału i zasilacza nie ważne czy to amplitunera KD czy stereo ja Ci powiem ile to warte. Bardzo często amplituner KD wypadnie lepiej bo ma trafo obliczone na więcej kanałów niż stereo, pomijam skrajności jakiś niskich modeli co na papierze 5*100Wa a trafo 200W. Omińmy tu amplitunery technicsa, pioneera i niektóre yamahy co miały specjalnie projektowane hybrydy dla dodatkowych kanałów i co najśmieszniejsze miały one inną moc niż przody. Okropnie upierdliwe w naprawie i trzeba miesiąc czekać na dostawę z chin.Dobry amplituner KD przy puszczeniu sygnału direct tylko na stereo zagra tak samo dobrze jak wzmacniacz stereo czy amplituner stereo.

Co do testów w pismach to wiem że takowe dzielą się na kilka grup, pierwszy przypadek jak dystrybutor dostarcza powiedzmy wzmacniacz do testów a w nim załącznik drogi alkohol, rzadziej koperta lub najczęściej adnotacja "jeśli brzmieniowo się spodoba proszę go sobie zostawić" ,wtedy pozytywna rekomendacja pozwala zostawić sprzęt w rekach recenzenta, potem ten opycha go na allegro, wilk syty i owca cała. Drugi przypadek jeżeli sprzęt dostarczony jest bez takiej adnotacji lub załącznika to jest skazany na losowy test i pobieżną ocenę. Trzecia kategoria jeśli dystrybutor niechce dostarczyć sprzętu bo akurat niema takiego modelu dostępnego lub każe długo czekać, wtedy sprzęt jest skazany na porażkę a test jest pisany bez odsłuchu lub po wypożyczeniu sprzętu z salonu aby tylko porobić fotki. Zakończę cytując test demagnetyzera stein-music de-3 urządzenia które niema prawa działać w znanym piśmie dla audiofili"demagnetyzer do płyt winylowych zostaje w moim posiadaniu jako niezbędnik".:)

0