Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skutecznie wyłączyć automatyczne aktualizacje windows 10 pro ?

Koolo 23 Lut 2018 10:55 2088 7
  • #1 23 Lut 2018 10:55
    Koolo
    Poziom 17  

Jak skutecznie wyłączyć automatyczne aktualizacje Windows 10 pro ?
    Czy jest to możliwe ? Co konkretnie oznacza "Ustaw jako połączenie taryfowe.", wiem że ogranicza "transfera" ale czy wstrzymuje pobieranie aktualizacji ?

0 7
  • #3 23 Lut 2018 18:22
    kiko80
    Poziom 24  

Wyłącz usługę Windows Update i nie będzie pobierać

0
  • #4 26 Lut 2018 09:58
    Koolo
    Poziom 17  

kiko80 napisał:
    Wyłącz usługę Windows Update i nie będzie pobierać

w/w jak i metoda z "gpedit.msc" nie jest skuteczna na trwałe ...

0
  • #5 26 Lut 2018 11:55
    g107r
    Poziom 34  

Koolo napisał:
    Co konkretnie oznacza "Ustaw jako połączenie taryfowe." ?
    Chyba to że możesz ustawić harmonogram pobierania aktualizacji, celem połączenia z "bezpłatnym" internetem, bez obciążania kieszeni połączeniami płatnymi typu GSM, gdzie będziesz miał naliczane za pakiet pobierany z sieci komórkowej, drogi w ch... gdy nie masz jakiegoś "darmowego" i dużego pakietu GB danych od operatora.
    Czyli ustawiasz czas aktualizowania gdy jesteś np na nielimitowanej transferowo kablówce, wifi, a gdy korzystasz z internetu z telefonu itp, w podróży, w terenie, wtedy aktualizacje są wyłączone, nie ściągają się poprawki i nie drenują kieszeni opłatami dla naszych kochanych i supertanich operatorów sieci komórkowych... Jak to było ? 29gr za rozpoczęte 100kB transferu w sieci PLAY, gdy nie masz już pakietu danych do wykorzystania ?
    Dwie takie kumulacje windows10.0-kb4074592-x86_8a3ff8c69eea5783f587837d65ac07b70dcc5f58.msu i po moim internecie z telefonu :?: JEDNA :?: (600MB, a 1GB dla 64bit, żebyś z ciekawości nie zaczął tego ściągać...)
    Tak to rozumiem "po swojemu", aktualizacja przez sieć komórkową w trymiga zjadła by mi cały pakiet 1GB który dostaję przy okazji doładowania konta, natomiast przy korzystaniu z kablówki to nie ma żadnego znaczenia co i ile zassam w moim przypadku.
    Kwestia skąd masz internet, jak masz określony limit do wykorzystania, to w sumie może być bez znaczenia, chyba że są jakieś ulgi, np w nocy za darmo/taniej.

0
  • #6 02 Mar 2018 21:56
    mariomario
    Poziom 18  

Też walczyłem z tymi automatycznymi aktualizacjami (na Windows 10), sprawdzałem już wszystkie możliwości jakie znalazłem w internecie (włącznie z opróżnianiem folderu C:\Windows\SoftwareDistribution ; dodaniem reguł blokujących serwery Microsoftu w pliku hosts ; wyłączeniem Windows Update ; zmianami w rejestrze ; wyłączeniem aktualizacji za pomocą programu O&O ShutUp10 ; zmianami w gpedit.msc itp.) ale niestety jak już myślałem że się udało to po godzinie znowu pobierały się aktualizacje..
    ale znalazłem jak na razie jedyny skuteczny sposób, oto on:

Aplikacja NetBalancer ( https://netbalancer.com/download ), a w niej ustawiamy:
    Jak skutecznie wyłączyć automatyczne aktualizacje windows 10 pro ?
    blokujemy -> svchost.exe ; Windows10UpgraderApp.exe ; System
    SearchUI.exe nie trzeba blokować, ale ja zablokowałem, bo w Polsce Cortana nie działa z polskim językiem więc nie jest mi do niczego potrzebna.

1
  • #7 09 Mar 2018 14:09
    Koolo
    Poziom 17  

leonov napisał:
    Teoretycznie tak ale w praktyce 10-tka zawsze coś w tle "robi" :sm31:

Jakieś konkrety?

0