Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LST 116 - migają diody 1 i 3, pobiera wodę, wypuszcza i wyłącza

23 Lut 2018 11:01 1272 7
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem ze zmywarką Ariston LST 116, po włączeniu programu pobiera wodę po czym momentalnie ją wypompowuje i zaświecają się diody 1 i 3 (program eco i namaczanie). W instrukcji sugestia - zabrudzone filtry - mimo wyczyszczenia wszystkich filtrów problem nie znika.
  Co może być przyczyną?
  Z góry dzięki za pomoc!
 • Poziom 27  
  Możesz pokazać zdjęcie panelu sterującego i zaznaczyć które diody świecą. Bo coś mi nie pasuje z opisem tej zmywarki.
 • Poziom 2  
  Proszę i zaznaczone dość koślawo, ale chyba widać ;)
  Zmywarka Ariston LST 116 - migają diody 1 i 3, pobiera wodę, wypuszcza i wyłącza
  Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 27  
  No przynajmniej teraz coś można wywnioskować. Tabela błędów którą posiadam jest dla takiego układu diod poszczególnych programów - wklejam poniżej. I dla tych ikon problem ze zmywarką polega na problemie z przewodami między urządzeniami zmywarki a panelem sterującym lub samym panelem. Co prawda oba panele posiadają po 6 diod ale dla potrzeb wyświetlania błędów mogą być używane tylko 4. -
  - Jeżeli się mylę to prośba do admina o skasowanie mojego postu -.
 • Poziom 27  
  Niestety nie, ale na pewno nie zaszkodzi po wyjęciu wtyczek spryskać styki płynem czyszczącym i konserwującym styki. Oczywiście nie tylko w obrębie drzwiczek, ale także przy urządzeniach, którymi sterownik zarządza i steruje. Ja na wszelki wypadek sprawdziłbym pompę obiegu mycia. Jednak jest to urządzenie, które mocno jest eksploatowane i w zależności od producenta i wykonania pada szybko albo "mniej" szybko - np. problem z nią jest gdy ma luzy na łożyskach w poprzek osi (wtedy jest w zasadzie do wyrzucenia).
 • Poziom 2  
  No więc pierwszy Pana trop naprowadził do celu - popsuł się moduł sterujący, miernikiem posprawdzałam napięcie w każdym najmniejszym kabelku-ok, zgodnie z radą wszystko zakonserwowałam ;) i metodą małych kroków znalazł się winowajca, niestety z naprawą samego modułu już sobie nie poradzę, nie wiem za co się zabrać, koszt nowego na wymianę zbliżony jest do kosztu całej zmywarki więc odpuszczam naprawę.

  Dzięki za pomoc !
 • Poziom 27  
  Czyli niestety kolejny przypadek zamierzonego działania producentów sprzętu - masz nie naprawiać tylko kupić nowy. ...... smutne.
  Jeszcze ostatnia rada - proszę poszukać na portalach sprzedażowych może ma ktoś używany sprawny za jakieś rozsądne pieniądze.