Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VORDON HT-869V2 - Podłączenie mikrofonu zewnętrznego

krencik 23 Feb 2018 11:04 4968 2
    krencik
    Level 11  
    Witajcie.
    Posiadam radio samochodowe VORDON HT-869V2, zakupione wiosną 2017 roku. Radio posiada zintegrowany zestaw głośnomówiący bluetooth, jednak wbudowany mikrofon jest bardzo słaby, wymaga pochylania się i głośnego mówienia do radia, żeby porozumienie się z rozmówcą było wogóle możliwe.
    Zauważyłem, że obecnie sprzedawany model tego radia (https://vordon.pl/product-pol-108-Radio-samochodowe-HT-869V2-mikrofon-zewnetrzny.html) posiada już w zestawie zewnętrzny mikrofon, który jak się domyślam ma za zadanie niwelować zdiagnozowane wcześniej niedoskonałości produktu.

Rozmawiałem telefonicznie z autoryzowanym serwisem i Pan (mam wrażenie, że świeży w temacie i bez polotu) poinformował mnie, że jeśli jakiś model model byl sprzedawany bez mikrofonu, to nie ma wejścia jack i nic się nie da z tym zrobić. modele sprzedawane w 2017 określił mianem starszych.

Moje pytanie brzmi: Czy jeśli faktycznie radio nie ma tylnego wejścia jack in do mikrofonu, to ktoś ma jakieś doświadczenie albo pomysł w jaki sposób podłączyć mikrofon zewnętrzny do tego urządzenia ? Może jakaś przeróbka?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    W takim „chinczyku” podstawa jest gwarancja, a Ty dlubiac w jednostce chcesz sie jej pozbawic? Zastanow sie dwa razy zanim rozkrecisz obudowe .
    milejow
    Level 43  
    krencik wrote:
    Może jakaś przeróbka?

Pomijając wspomnianą wcześniej gwarancję, można otworzyć radio i wlutować się mikrofonem bezpośrednio pod mikrofon wbudowany, można też zamontować gniazdo jack z tyłu radia i podłączyć go w identyczny sposób.