Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Niedostępna strona internetowa z Polski

23 Lut 2018 11:29 1542 33
  • Poziom 11  
    Cześć mam taki problem, strona http://als-cure.com lub http://owndoc.com (dwie domeny tej samej strony) są niedostępne z Polski. Jedynie mogę na nie wejść z proxy lub tora.

Strona dotyczy bardzo kontrowersyjnego tematu i zastanawiam się czy jest tutaj wprowadzona jakaś wyrafinowana cenzura. Dodam że sprawdzaliśmy dns`y orange i netii i tylko dns`y googla działały.

Pozdrawiam i proszę o sugestie.
    Maciej
  • Poziom 11  
    Dzięki za zainteresowanie .Adresy nie działają
    Niedostępna strona internetowa z Polski

A koledze dziala ten adres ip ?

Widzę że kolega ma flagę Belgii nad awatarem.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Obie strony u mnie działają, ale ja jestem z Belgii.
    Coś nie tak z tą komendą tracert.
    Sprawdź wpisując:
    tracert www.owndoc.com
    tracert 50.28.39.158
  • Poziom 11  
    To samo. Juz poruszalem sprawe z kolegami z kanału irc elektrody, nie mieli pomyslu.
    Byla sugestia ze to moze blokada na jakis atak DDOS ze strony Polski to zbanowali cala pule.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    U mnie również nie działa.
  • Admin grupy komputery
    wroteczek napisał:
    Dodam że sprawdzaliśmy dns`y orange i netii i tylko dns`y googla działały.
    Ustaw więc DNS google i sprawdź ponownie.
  • Poziom 11  
    Nie w tym rzecz. Strone moge ogladac przez webproxy albo Tora. Chcialbym wiedziec dlaczego tak jest a nie inaczej bo zalezy mi zeby wszyscy mieli dostep. Poza tym serwery DNS w moim netiaspocie ustawiaja sie samoistnie.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Z tym, że tracert nawet nie próbuje wyjść poza twój komputer - co mnie dziwi.
    Nie mam teraz dostępu zdalnego do komputera w PL by samemu sprawdzić.
    A co z komendą ping do tych adresów - pewnie też bez echa?

wroteczek napisał:
    Poza tym serwery DNS w moim netiaspocie ustawiaja sie samoistnie.
    W komputerze, karcie sieciowej możesz je ustawić mimo to.
  • Poziom 11  
    sztandar18 mozesz zrobic tracert i ping do tych serwerow ?

Co do ping to jest taka odpowiedź "Ping request could not find host owndoc.com. Please check the name and try again. "
  • Poziom 11  
    Przez jakie proxy te strony Ci działają? Z tego co widzę, dla żadnej z nich nie istnieje rekord A, także być może zostały niedawno usunięte, a tym co działa, to jeszcze z cache'u ich resolverów. Obstawiam, że niedługo nie będzie działało nikomu, jak tylko TTL wygaśnie.
  • Poziom 11  
    Z tego co widzę, to cache - bo niektóre DNSy faktycznie jeszcze wskazują na 50.28.39.158 (reszta już nie ma żadnego rekordu A - może akurat zmieniają? Może usunęli?).
    Jak wpiszesz do swojego pliku "%systemroot%\system32\drivers\etc\hosts" linie:
    "50.28.39.158 als-cure.com"
    "50.28.39.158 owndoc.com"
    To na pewno stronki Ci się otworzą, bo serwer (jeszcze?) słucha na porcie 80. Jeżeli będą miały odnośniki do innych rzeczy, dla których nie będziesz w stanie rozwiązać nazwy, to oczywiście strona się rozjedzie/nie wyświetli w pełni itd, itd.

Dodano po 7 [minuty]:

PS. Jak czytam sugestie, że był jakiś DDOS, albo że to cenzura czy też inna blokada, to mi witki opadają... Polecam na przyszłość nie pytać tych ludzi o cokolwiek ;-)

PPS. Tak, filtrowanie ruchu w oparciu o GeoIP faktycznie istnieje, ale wystarczy przecież zerknąć to tu, to tam (starając się jednocześnie zrozumieć jak działają rzeczy typu DNS), żeby to wyjaśnić.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    tracert als-cure.com
    Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

tracert owndoc.com

Kod: bash
  • Poziom 11  
    m1w

Ja spokojnie pobieram z tej strony pliki i zamieszczam na niej komentarze. Dodatkowo mam tak od pol roku i strona nie zostaje usunięta. Nie jestem pewien czy do końca rozumiem Twoją wypowiedź.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Rozumiem, że to na chwilę obecną Ci działa, ale jak pisałem wcześniej, jestem niemalże pewny, że tym którym to teraz działa, niedługo przestanie, bo większość serwerów nie ma o tej domenie żadnej informacji. Patrząc z perspektywy, jak działa DNS, to serwery odpowiedzialne za "com" nie wiedzą na chwilę obecną, gdzie znajduje się "owndoc.com":

Pytam OpenDNSu, kto zarządza domeną "com" (typ NS):

Code:

$ dig -t ns com

; <<>> DiG 9.10.3-P4-Ubuntu <<>> -t ns com
    ;; global options: +cmd
    ;; Got answer:
    ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 30792
    ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 13, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
    ; EDNS: version: 0, flags:; udp: 512
    ;; QUESTION SECTION:
    ;com.                           IN      NS

;; ANSWER SECTION:
    com.                    111985  IN      NS      c.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      l.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      j.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      d.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      f.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      b.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      a.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      e.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      h.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      i.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      g.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      m.gtld-servers.net.
    com.                    111985  IN      NS      k.gtld-servers.net.

;; Query time: 5 msec
    ;; SERVER: 208.67.222.222#53(208.67.222.222)
    ;; WHEN: Fri Feb 23 13:42:25 STD 2018
    ;; MSG SIZE  rcvd: 256

Dostałem kilka serwerów. Pytam teraz pierwszego z brzegu, czy wie kto zarządza owndoc.com:

Code:

$ dig -t ns owndoc.com @c.gtld-servers.net

; <<>> DiG 9.10.3-P4-Ubuntu <<>> -t ns owndoc.com @c.gtld-servers.net
    ;; global options: +cmd
    ;; Got answer:
    ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 57403
    ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
    ; EDNS: version: 0, flags:; udp: 512
    ;; QUESTION SECTION:
    ;owndoc.com.                    IN      NS

;; Query time: 4008 msec
    ;; SERVER: 192.26.92.30#53(192.26.92.30)
    ;; WHEN: Fri Feb 23 13:43:05 STD 2018
    ;; MSG SIZE  rcvd: 39

Pusto, tzn że nie ma takiej informacji i to się będzie propagowało po _całym_ internecie, wolniej lub szybciej. Oczywiście, ktoś może to zmienić za jakiś czas, ale jak się to nie stanie, to ta nazwa zniknie z DNSu całkiem niedługo.

To dlaczego to jeszcze gdzieś działa, to dlatego że serwery DNSy przechowują odpowiedzi na zapytania przez jakiś czas w swoich cache'ach. Jak one wygasną, odpytają się jeszcze raz, ale tym razem już nie będzie odpowiedzi, zakładając powyższe.

Mam nadzieję, że to tłumaczy co się stało z domenami.

Sam serwer "www" jeszcze na danym adresie IP słucha, także strona jako taka istnieje i można ją pobrać łącząc się z tym adresem.
  • Poziom 11  
    "To dlaczego to jeszcze gdzieś działa" Nie gdzieś, tylko na całym świecie działa, poza polską :) Sprawdzalem z 20 krajów różnych. A jestem na 99 procent pewny że kobitka zarządzająca tą stroną nie ma intencji jej zamknięcia, za dużo pracy w nią włożyła.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Pisząc "na całym świecie" dajesz do zrozumienia, że albo nie przeczytałeś powyżyszego albo usilnie starasz się zignorować mechanizm działania DNSu. Nie chcę wchodzić w bezproduktywną dyskusję, a jedynie pokazać Ci, dlaczego efekt jest jaki jest, z czysto technicznego punktu widzenia. Co zrobisz z tą informacją, to już Twoja sprawa.

Dodano po 1 [minuty]:

PS. A jak znasz Panią, w której interesie jest ta strona, to lepiej żeby uderzyła pod ten adres, że jej stronę popsuli:

Name:Franciscus de Groot
    Organization:Gromako Data and Services Ltd.
    Street:20-22 Bedford Row
    City:London
    State:London
    Postal Code:WC1R 4JS
    Country:UK
    Phone:+47.40499313

Dodano po 1 [minuty]:

PPS. Nie mogę się oprzeć i napiszę. Cała ta strona, jej jakość, hosting i powiązanie rejestratora z obsługą domeny śmierdzi mi na odległość... :-/
  • Poziom 11  
    Widocznie muszę się dokształcić w zasadzie działania DNSów.
    Czy mam rozumieć że to błąd jakiegoś pracownika technicznego od obsługi DNSów ?

"PPS. Nie mogę się oprzeć i napiszę. Cała ta strona, jej jakość, hosting i powiązanie rejestratora z obsługą domeny śmierdzi mi na odległość... :-/"

To że strona jest kontrowersyjna wspomniałem już w pierwszym poście :)
    Czy węszysz tu jakąś konspirę ? Bo sam powiedziałeś że od teorii cenzurowania opadają Ci witki.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    W wielkim skrócie, tak.

Dodano po 3 [minuty]:

PS. Nie węszę konspiracji, a coś w stylu albo-albo. "Albo to jest zrobione na kompletny odp... bo ktoś się nie zna, albo to coś poniżej progu zaufania"
  • Poziom 43  
    wroteczek napisał:
    Strona dotyczy bardzo kontrowersyjnego tematu
    Jakiego, np. Skoro sugerujecie zblokowany do tej strony dostep w Polsce. Mogę ją otworzyć bez problemu. Artykuł o boreliozie ? Są bardziej kontrowersyjne historie.
  • Poziom 11  
    A z jakich dns`ów korzystasz jakiego dostawcy internetowego ?
    Co do treści strony to przecież wchodzisz na nią to poczytaj, to temat rzeka by go tu rozpisywać. Tak jest to częściowo o boreliozie.

p.s.
    LOL pewnie zawsze będzie coś bardziej kontrowersyjnego zależy też dla kogo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdziłem z ciekawości, na Neostradzie i jej DNS nie otwiera się, poprzez VPN albo na DNS Google'owych normalnie działa. Nic ciekawego na tej stronie nie ma :D
  • Poziom 11  
    Dokladnie makosuu, to co już zauważyłem.
  • Moderator Samochody
    Rejestracja domeny, a opłacenie jej hostingu to dwie różne rzeczy... na "hosting strony" składa się: rejestracja domeny, hosting domeny i hosting strony. Odrębną sprawą są problemy z routingiem IPv4, gdzie często "wypadają" albo "przesłaniają" się całe sieci. Swoją drogą to ja nie mogę nawet spingować tej stronki po IP.
  • Admin grupy komputery
    Dla porównania z Belgii.

Kod: text
  • Poziom 11  
    czyli na tym serwerze liquidweb sie urywa, pozycja 16.
  • Admin grupy komputery
    A ping do 69.167.128.73 u ciebie przechodzi?