Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chińskie akumulatory 16340, 14500, 18500, 18650 OSTRZEŻENIE

budro2 23 Feb 2018 12:55 17124 29
  • Padły ci ogniwa w akumulatorze i chcesz je wymienić.
    Na rynku jest pełno chińskich akumulatorów Li-Ion o gigantycznych pojemnościach, w cenie ~~5zł. Ich opisaną pojemność należy podzielić przez 10 i jeszcze raz podzielić przez współczynnik wynikający z podzielenia pojemności podanej przez max pojemność akumulatora markowego (LG, Panasonic, Samsung, Sony) .
    Generalnie nie popełnimy błędu jeżeli z założenia podzielimy przez 20 np:
    1.Chinol 18650 o podanej pojemności 8800mAh /10=880 / 2= ~~500mAh bo max pojemność akumulatora markowego 18650 to ~~4000mAh.
    2.Kupiłem za 4zł akumulator 16340 o podanej pojemności 1800mAh a w rzeczywistości miał pojemność ~~200mAh
    3.Chinol 14500 o podanej pojemności 5800mAh/10=580 / 3=~~200mAh

Dodatkowo max prąd rozładowania (ładowania) chinola jest nie większy niż wyliczona powyżej pojemność czyli dla 18650 to 500mA, dla 16340 i 14500 to 200mA. Przy wyższym prądzie rozładowania napięcie szybko siada.

NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!! LEPIEJ KUPIĆ UŻYWANY, MARKOWY Z GWARANCJĄ POJEMNOŚCI.
    Jeżeli kupicie chinola na Allegro i potwierdzi się powyższe wystawiajcie negatywy albo pozytywy z podaniem rzeczywistej pojemności i bez gwiazdek za opis.
    Prawo UE zakazuje sprzedaży takich, oszukanych produktów i na dodatek ze znakiem CE , więc handlarze badziewia właściwie biorą udział w przestępstwie.

Cool! Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    budro2
    Level 12  
    Has specialization in: elektronarzedzia-naprawa
    budro2 wrote 51 posts with rating 43, helped 2 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2010 year.
  • TermopastyTermopasty
    User removed account
    Level 1  
  • TermopastyTermopasty
    budro2
    Level 12  
    Dzięki Kraniec.
    Jeżeli ktoś wie jakie, tanio kupić dobre akumulatory Li-Ion, z potwierdzoną pojemnością to niech napisze za ile i doda fotkę (rozgarnięci sami znajdą gdzie kupić). Nie chodzi mi o reklamę ale o wykluczenie z rynku nieuczciwego towaru więc jeżeli znasz badziewne akumulatorki to dodaj fotkę aby inni wiedzieli i nie kupowali. Liczę na uczciwość, czyli dobrą cenę i ocenę.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    fragles_2
    Level 9  
    to juz lepiej zakupic na aliexpress nowe za 11zl
    sony vtc6-12zl 3000mah
    lg hg2-11zl 3000mah
    ktore sa wysokopradowe...
    ... ale czas wysylki 30 dni:)
    User removed account
    Level 1  
    fragles_2
    Level 9  
    Kupuje oryginalne ogniwa, nie jakieś zamienniki.
    od stałych sprzedawców wiec zaufanie jest. raz zdarzyło sie ze pakiet (10sz) ogniw miały zaniżone wartości z deklarowanych 3000mah było średnio 2830mah... sprzedawca wysłał kolejne 10. warunkiem był pomiar dwoma urządzeniami. sprawdziłem na imaxie i liitokali(fakt faktem pomiary lekko sie różniły) ale mimo wszystko sprzedawca przeprosił.
    większe mam zaufanie do zakupów w Chinach niż z alledrogo bo Polacy to zawsze unoszą sie ze ich produkt zawsze jest idealny, a w Chinach zawsze są po stronie kupującego.
    składam z tych ogniw baterie do elektronarzędzi, i korzystam z nich(jak i znajomi) naprawdę sporo i jeszcze nigdy nie było problemu.
    choć nie mowie ze to co proponujesz jest złym rozwiązaniem ;)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    fragles_2 wrote:
    warunkiem był pomiar dwoma urządzeniami. sprawdziłem na imaxie i liitokali(

Oczywiście że kupować prosto u producenta, ciekawe że za 4 li iony 3000mAh płacę 70zł.

A i tak mam niezły zysk na naprawie baterii. Te regenerowane z Allegro to kpina a nie regeneracja, kupcie rozbierzcie i sami doświadczycie.
    Nawet nie rozbierajcie, po prostu zacznijcie pracować wkrętarką czy szlifierką kątową.

Więc resztę se sami dopiszcie, co kupisz za 5 czy 8zł .

A te trochę sprawne ogniwa ze zużytych baterii wkładam wraz z USB ładowarką balancerem za 3,2zł do latarek LED.
    Świecą bardzo długo.
    fragles_2
    Level 9  
    za jakies 20 dni nowa dostawa przyjdzie. jezeli nie zapomne to wrzuce film z pomiarami:)
    zibq
    Level 28  
    Kupowałem wysokoprądowe LG HG2 18650 3Ah. Pojemność zmierzona zgodna z zadeklarowaną.
    Warunkiem jest nie patrzeć na niską cenę czy magiczne pojemności - moje kosztowały około 20zł/szt.
    budro2
    Level 12  
    Bogdan K napisał:

"Kolego budro2 powiedz kogo ty chcesz tym postem ostrzec no chyba że podobnych tobie którzy liczą że kupią dużej pojemności akumulator za 5zł."

I ma (prawie) rację, bo gdyby nie było takich jak ja to na rynku nie było by badziewia.
    Prawie, bo można kupić markowy akumulator dużej pojemności za 5-8zł z demontażu, ale musi być z gwarantowaną pojemnością.

Ponadto "liczyć a wiedzieć" robi dużą różnicę. Ja wiedziałem że chinol kłamie ale liczyłem że nie aż tak bardzo.

I jeszcze, poleciłem koledze zakup markowych aku 18650 z demontażu za 8zł/szt ale on kupił nowe po 25zł/szt. Zadałem mu pytanie czym różni się luksusowy nowy Mercedes od 2-letniego, nie bitego za pół ceny? On odpowiedział że w nowym nikt nie pierdział.
    No jeżeli Bogdana albo jemu podobnych stać to proszę bardzo.
    User removed account
    User removed account  
    budro2
    Level 12  
    Kolega Bogdan znowu ma rację. Jeżeli robisz to zawodowo to rób dobrze.
    Ale jeżeli robisz dla siebie to robisz tak aby się opłacało.
    Np: chcesz wymienić ogniwa w baterii 18V 4Ah to potrzebujesz 10 ogniw x ~~25zł (nowe, wysoko-prądowe w detalu) =~~250zł. No i do tego jeszcze usługa zgrzania blaszek i twój czas.
    Lepiej chyba kupić całą nową baterię z gwarancją lub zlecić regenerację profesjonalistom.
    Ale można kupić ogniwa z demontażu z blaszkami (najlepiej sparowane) lub pakiet do samodzielnej rozbiórki po 5-8zł/ogniwo i zaadaptować do swojego aku. Jest ryzyko , ale można je ograniczyć przez kupowanie u sprawdzonych sprzedawców i kupienie jednej pary dodatkowo.
    Przypominam również początkującym że lutowanie przewodów bezpośrednio do ogniw może je uszkodzić (przegrzanie). Można na kwas lutowniczy ale to zawsze ryzyko!!!
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    budro2 wrote:
    Lepiej chyba kupić całą nową baterię z gwarancją lub zlecić regenerację profesjonalistom.

I tu właśnie masz buga, bo '''profesjonaliści'' z allegro MONTUJĄ DZIADOSTWO.!!! A nie firmowe ogniwa.
    budro2 wrote:
    Ale jeżeli robisz dla siebie to robisz tak aby się opłacało

Dokąłdnie i dlatego kupuje 10 ogniw oczywiście u producenta w Chinach 3000 lub 3400mAh zgrzewam je i mam, akumulator lepszy jak nowy, bo 6000 lub 6800mAh

Kręcenia bicza z gów... na życzenie klientów dawno zaprzestałem robić .

I każdemu to polecam.
    CMS
    Administrator of HydePark
    Zerknijcie panowie na forum światełkowców.

https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=146664#146664

Pozdrawiam.
    CMS
    User removed account
    Level 1  
    VIGOR_PICTURES
    Level 20  
    A ja tak się zastanawiam, po co w ogóle kupować coś, jak się wie, że sprzedawca kłamie? Dla przykładu, rozumiem że na takim AliExpress najwięcej kupionych ogniw 18650 to ULTRAFIRE 9900mAh (w praktyce 400mAh), ale ja zawsze patrzę na recenzje. Może i nie mają dużej ilości zamówień, ale ja kupiłem ogniwa marki EAIEP 3.7V 2600mAh @ 7.5 zł/sztuka i trzymają parametry.
    slawek-matyl
    Level 11  
    Witam
    Może nie do końca w temacie ogniw, ale może ktoś polecić jakiś balancer na 3 lub 4 ogniwa. Większość płytek to po prostu zabezpieczenia przed rozładowaniem przeładowaniem, zwarciem. Nie mają nic wspólnego z balansowaniem.
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    slawek-matyl
    Level 11  
    Dzieki. Często mianem balancera ludzie nazywają płytki oparte na układach S-8254A lub podobnych. Oczywiście funkcja zabezpieczania jest tutaj realizowana, natomiast w DS S-8254A o balansowania nigdzie nie wspominają.
    keseszel
    Level 26  
    Podałem tylko info jakie uzyskałem. Możliwe, że jest jak mówisz. Ja myślę głową i portfelem i wiem, że tanie mięso psy jedzą. Aczkolwiek puściłem to info jako ciekawostkę. Sporo o ogniwach jest na stronach poświęconych budowie rowerów elektrycznych..