Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Volvo FH 12 Automat - Brak wyświetlania skrzyni na komputerze pokładowym

kamwik 23 Lut 2018 21:37 774 4
  • #1 23 Lut 2018 21:37
    kamwik
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich.
    Zakupiłem fihacza fh12 420 2004r i-shift.Problem jest taki że nie wyświetla na kompie pokładowym skrzyni jest jedno puste pole w którym
    prawdo podobnie powinna być wyświetlana nie ma informacji czy jest R/N/D/M.
    Skrzynia płynnie wybiera biegi na automacie czy na manualu nie szarpie nie głupieje jest wszystko oki.
    Mechanicy rozkładają ręce nie mieli jeszcze takiego przypadku.
    Pomocy nic nie wyczytałem też na necie w tym temacie.
    Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Dodano po 4 [godziny] 12 [minuty]:

hmmmm jak masz h.j to kombinuj.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Powiedzieli mi abym podmienił manetke od zmiany biegów...
    Że ona może nie parować się z zegarami.
    Jestem w kropce.
    Manetka 1200zł netto

Dodano po 4 [minuty]:

A i dostałem info że mogą być podmienione zegary od manuala w co wątpie.

0 4
  • #2 25 Lut 2018 08:23
    Dagomir
    Poziom 16  

Robiłeś diagnostykę? Są jakieś błędy w systemie? Może jest problem w kominikacji tablica wskaźników<------->skrzynia biegów? Spotkałem się z podobną sytuacją w Renault. Okazało się że w tablicy wskaźników zapisany był błąd komunikacji ze skrzynią, nie można było go usunąć. Okazało się że samochód stał sporo czasu bez prądu, doszło do błędu bitu na lini zegary skrzynia. Test wskaźników je zresetował i wszystko zaczęło poprawnie działać. Może i w twoim przypadku to pomoże.

0
  • #3 18 Mar 2018 21:27
    bruno24
    Poziom 9  

Miałem taki przypadek. Okazało się, że uszkodzona wiązka od skrzyni w miejscu przejścia przez ramę (skrętka). Należało by również sprawdzić id wskaźników.

0
  • #4 18 Mar 2018 21:54
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

@Dagomir nawet jak był wymagany jakiś śmieszny reset, to usterka pozostaje, bo błędy sieci nie biorą się z oprogramowania. Blisko stuprocentowym uzasadnieniem "rozkładu rąk" jest ogołocenie całego systemu ze wszystkich błędów przy okazji transakcji kupna-sprzedaży wozu. Najgorsze co można zrobić jak Volvo choruje na CAN. Jeżeli przy tym jest to notorycznie kasowane z manetki, to dobrym zwyczajem będzie stanowcza odmowa usługi naprawy (ja tak robię), bo w takim układzie brakuje podstaw do jej wykonania. Co do przełącznika zmiany biegów to dwie minuty i jest ze sprawnego.

0
  • #5 21 Mar 2018 14:32
    kamwik
    Poziom 2  

Witam ponownie.
    Nie mam pojęcia czemu tak się stało bo wysłałem odpowiedz na rozwiązanie problemu a tu pusto dobra jeszcze raz.
    Problem rozwiązany faktycznie zostały założone zegary od manuala.
    Podłączenie pod kompa fakt wykazało że jakiś błąd sterownika który paruje sie najpierw ze skrzynią a potem daje
    sygnał na zegary.Ale koluniu który tym się zajmował miał na placu fihacza z automatem i wpadliśmy na pomysł aby
    podmienić zegary aby coś wykluczyć po podmiance wszystko był jasne pokazały skrzynie tak jak powinno być
    ponownie moje wsadziliśmy do tamtego i niestety na wyswietlaczu skrzyni brak.Tak więc muszę zakupić zegary
    od automata.
    Polecam tego gościa specjalizacje ma w VOLVO i RENAULT ciężko się do niego dostać ale warto próbować
    Prowadzi także mobilny serwis jeśli dobrze kojarzę to jezdzi po całej europie
    Wylot z Sochaczewa w stronę Grójca DK.nr. 50 pierwsza w lewo za stacją LUKOIL
    Kontakt nr.tel. 731 542 832
    Pozdrawiam.

0