Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirpool ADG 6240 1FD - błąd F8 E1, jak usunąć?

23 Lut 2018 16:35 3954 4
 • Poziom 7  
  Witam.
  Posiadam zmywarkę Whirlpool ADG 6240 1FD 7 lat. Wyskoczył błąd F8 E1, po lekturze forum wykluczyłem pewne rzeczy, które były w zaleceniach. Skończyło się wymiana czujnika OWI. Czujnik kupiłem za 62 zł, z wymianą nie miałem większego problemu. Nie mogę sobie poradzić z uruchomieniem trybu serwisowego. W którym wiem, że muszę wykasować błąd. Proszę o dokładną informację, jak to zrobić w tym konkretnym modelu.
 • Poziom 7  
  Już wiem jak wejść w tryb serwisowy: przycisk P trzymam aż się zaświeca wszystkie diody i wciskam dwa razy przycisk start.

  Po zakończeniu trybu serwisowego dalej pojawia się błąd F8 E1. Moje pytanie jak go skasować? Lub czy jest coś co powinienem jeszcze zrobić? Czynności jakie już wykonałem sprawdziłem czy węże nie są zagięte, wymieniłem czujnik OWI.

  Dodano po 19 [godziny] 37 [minuty]:

  Panowie!
  Zmywarka rozpoczyna mycie, grzeje wodę - problem zaczyna się w trakcie odprowadzania wody. Wcześniej zawsze było to duże ciśnienie i dość głośna czynność. Teraz rozpoczyna odprowadzenie wody i ciśnienie jest niewielkie (nie za każdym razem) i wyrzuca błąd f8e1. Sprawdziłem wąż odprowadzający odpływ, starałem się wyczyścić w dwie strony drutem. Jak widać bez efektu.
  Jak sądzicie co może być tego przyczyną? Awaria pompy odprowadzającej? Może jakiś kawałek jedzenia zablokował odpływ? Co poradzicie? Czasami zdarza się że woda na dnie zmywarki zostaje. Czasami zostaje elegancko odprowadzona. Walczę drugi dzień ze zmywarką będę zobowiązany za wskazówki i pomoc! Dziękuje!
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Sprawdź pompę spustową. To się robi pierwsze przy tym błędzie.
 • Poziom 7  
  Po zdemontowaniu pompy spustowej. Sprawdziłem wirniki, wyczyściłem ją z resztek jedzenia. Praca zmywarki wróciła do normy. Odprowadza wodę z właściwą siłą oraz nie wyrzuca już błędu F8 E1.

  W lokalizacji oraz demontażu pompy pomocny był mi filmik na YouTube: :arrow: Link.
  Podczas wymiany czujnika OWI pomocny okazał się filmik: :arrow: Link

  Jeżeli chodzi o tryb serwisowy to jeszcze raz przypomnę, że w modelu Whirlpool ADG 6240 FD: wciskamy P zapalają się wszystkie diody 2 razy wciskamy start i puszczamy przyciski. Czynność wykonujemy przy otwartej zmywarce. Po ich wykonaniu zamykamy drzwi i rusza program serwisowy.

  Dziękuje za pomoc. Męczyłem się dwa dni jako amator (prace jeżeli już wiem co i jak zajmą godzinę czasu). Serwis mógłby zrobić to pewnie za 150 zł. Pomijając kasę mam satysfakcję, że udało mi się to zrobić samemu.
  Pozdrawiam