Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL5310LO - zmywarka wykonuje zmywanie bez grzania wody

23 Lut 2018 16:35 1626 4
 • Poziom 9  
  Cześć,

  Mam problem ze zmywarką polegającym na tym, że czasem nie grzeje wody do mycia. Normalnie 3-4 razy zmywa działa normalnie, po czym 5-te mycie jest bez grzania wody. Sprawdziłem wszystko co się dało od strony hydraulicznej, tzn. wyczyściłem wszystkie czujniki i rurki. Wszystko wygląda ok.

  Czy ma może jakiś schemat elektryczny zmywarki? Czy jest może jakaś diagnostyka w tej zmywarce, a może jakieś kody błędów?
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 19  
  Sprawdził bym styki grzałki czy nie są nadpalone. Na grzałkę idzie dość duży prąd i styki lubią się czasami przegrzać.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Może być też zimny lut w sterowniku na przekazniku lub sam przekaznik od grzałki.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 9  
  Wiesz może jakaś rozpiska pinów czujnika temperatury (pozycja nr 48 na rozpisce elementów)? jak mniemam to sygnał z czujnika temperatury powinien trafić do sterownika zmywarki, a następnie w zależności od temperatury powinien załączać się przekaźnik, a on powinien włączać grzałkę? dlatego chciałbym załączyć sygnał z czujnika i sprawdzić działanie resztę sygnałów ale nie wiem gdzie i jakie sygnały są w tym czujniku temperatury, a nie chciałbym go spalić.
  Zmywarka Electrolux ESL5310LO - zmywarka wykonuje zmywanie bez grzania wody
 • Poziom 19  
  Ze sterownika na grzałkę prąd płynie jeszcze szeregowo przez włącznik ciśnieniowy, powinien być przy grzałce przepływowej ,sprawdz go, czy jego styki nie są nadpalone i czy zwiera jak powinien.
 • Poziom 9  
  Rozebrałem sterownik zmywarki i znalazłem że spalony jest warystor wewnątrz sterownika. Posprawdzałem przekaźniki w sterowniku i jeden z nich był po nadpalany w środku i został wymieniony.
  Niestety po kilku dniach zmywarka zaczęła fiksować, tzn po włączeniu od razu załączała odpompowanie wody a po 30 sek. pokazywała błąd iF0. A jeden dzień później przestała całkowicie odpowiadać na działanie.
  Może ktoś ma jakiś pomysł?