Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik wycisza się przy większej głośnośći

Dominik156 23 Lut 2018 17:06 441 8
  • #1 23 Lut 2018 17:06
    Dominik156
    Poziom 3  

Ostatnio tworze głośnik przenośny, nie wiem dlaczego się wycisza tak jak na filmie,
    mój wzmacniacz posiada taki efekt wyciszania który działa przy włączaniu głośnika, przy większej głośności właśnie się wycisza jakby za mało dostawał prądu używam 1 baterii 2600mah 3,7V wzmacniam do 12v czyli do V ile potrzebuje wzmacniacz audio do zasilania tego głośnika z power banka tracer, juz przy samym subwofferze się wycisza a ja chce do niego dodać jeszcze 2 małe głośniczki, czego to może być wina ?
    :?: :?: :| :?:

0 8
  • #2 23 Lut 2018 17:12
    polmark2
    Poziom 18  

Schemat pomógłby w diagnozie.

p.s. skąd w ludziach przekonanie, że z filmiku na YT można "wywróżyć" co jest źródłem problemu?

1
  • #3 23 Lut 2018 17:25
    icosie
    Poziom 32  

Witam

Prawdopodobnie przy takim "młóceniu" przetwornica nie wyrabia, stąd bierze się zanik napięcia na wzmacniaczu i się wyłącza. Po zmniejszeniu obciążenia (wyłączeniu wzmacniacza) przetwornica znów startuje i gra dalej.

Kilkanaście takich awaryjnych wyłączeń przetwornicy i może się uszkodzić ona i wzmacniacz.

Pozdrawiam

PS. Wiesz ile to pobiera mocy z tego akumulatorka?

0
  • #4 24 Lut 2018 11:39
    Dominik156
    Poziom 3  

Nie wiem ile głośnik pobiera mocy, mógłbym to jakoś sprawdzić?, nie wiem jestem początkowym elektronikiem , nawet schematu nie potrafię przeczytać a co dopiero narysować

0
  • #5 24 Lut 2018 18:14
    icosie
    Poziom 32  

W takim wypadku trzeba zacząć do podstaw, bo szybko uszkodzisz wszystko do końca.

Masz multimetr? Bez tego nic nie zrobisz. Musisz wpiac go w szereg między baterie a przerwornice i sprawdzić prąd. Nie będzie to dokładne, bo przetwornica jest impulsowa.

Możesz też mierzyć napięcie za przetwornica, albo dać diodę z rezystorem. Jak będzie cały czas się świecić w czasie grania to przetwornica się nie wyłącza.

Niestety to wszystko trzeba robić z głową. A do tego niestety trzeba mieć wiedzę.

Zastanawiam się również czy masz wszystko dobrze podłączone, jeżeli nie potrafisz czytać schematów... :/

0
  • #6 24 Lut 2018 19:02
    Radiokiller
    Poziom 28  

Spróbuj zasilić z 12 V pomijając przetwornicę.

0
  • #7 26 Lut 2018 17:17
    Dominik156
    Poziom 3  

icosie napisał:
    W takim wypadku trzeba zacząć do podstaw, bo szybko uszkodzisz wszystko do końca.

Masz multimetr? Bez tego nic nie zrobisz. Musisz wpiac go w szereg między baterie a przerwornice i sprawdzić prąd. Nie będzie to dokładne, bo przetwornica jest impulsowa.

Możesz też mierzyć napięcie za przetwornica, albo dać diodę z rezystorem. Jak będzie cały czas się świecić w czasie grania to przetwornica się nie wyłącza.

Niestety to wszystko trzeba robić z głową. A do tego niestety trzeba mieć wiedzę.

Zastanawiam się również czy masz wszystko dobrze podłączone, jeżeli nie potrafisz czytać schematów... :/

Oczywiście posiadam multimetr, zmierzyłem napięcie wychodzące z przetwornicy i widać że gdy głośnik się wycisza też napięcie maleje, wcześniej podłączyłęm to do zasilacza 12v i dioda informująca na zasilaczu tak mrugała, zmieniłem to na ogniwa ponieważ zasilacz był za słąby , posiadał za mało amperów, ja dopiero się uczę , więć moge posiadać jeszcze małą więdzę .

Dodano po 2 [minuty]:

Radiokiller napisał:
    Spróbuj zasilić z 12 V pomijając przetwornicę.

Później moge spróbować , narazie nie mam tylu ogniw , poza tym moje ogniwo gdy jest bardziej naładowane gra lepiej i moge słuchać muzyki przy większej głośności , a gdy jest rozłądowane przy niższej się juz wycisza

0
  • #9 26 Lut 2018 17:18
    icosie
    Poziom 32  

Wiec potrzeba silniejszej przetwornicy, albo wydajniejszego zasilacza.

Nie jestem w stanie powiedzieć jakiej mocy wystarczy zasilacz, to zależy od wzmacniacza, jego klasy i mocy wyjściowej.

0
  Szukaj w 5mln produktów