Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo s60 2.4 kontrolka ładowa - Po odłączeniu alternatora nie zapala się kontro

23 Lut 2018 20:37 720 2
  • Poziom 14  
    Witam kolegów.
    Volvo s60. 2005r. 2.4 benzyna 140km.
    Mam taki problem ze wskazaniem ładowania na desce rozdzielczej. Niby wszystko ok. Po odpaleniu auta kontrolka gaśnie po chwili, ładowanie jest jak najbardziej ok. Zdziwiła mnie jednak taka sytuacja, że musiałem zdiagnozować uszkodzone sprzęgło alternatora i aby się przekonać czy to napewno ono wydaje dziwne dźwięki, zdjąłem pasek osprzętu alternatora i odpaliłem samochód. Faktycznie okazało się że sprzęgło jest uszkodzone. Problem w tym że bez działającego alternatora nie zapaliła się kontrolka braku ładowania. Sprawdzałem kilka razy odpalając w ten sposób auto. Czy wie ktoś co może być przyczyną takiego zachowania?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przyczyną są świetne pomysły inżynierów, by kontrolka zapalała się przy spadku napięcia w aucie. Widziałem przypadki, zapalenia się kontrolki ABS wcześniej niż kontrolki ładowania. Dodatkowo kiedyś kontrolka alternatora mówiła też np o uszkodzeniu paska klinowego/wielorowkowego napędzającego osprzęt silnika, często i pompy wody. Teraz można silnik zagotować lub czekać tylko na informację o zbyt wysokiej jego temperaturze.
  • Poziom 14  
    Piszesz o tym modelu samochodu, czy to ogólna informacja ?. Mam Vide do Volvo i nigdy nie pokazała żadnych błędów dot. alternatora. Słyszałem o takich przypadkach z tymi kontrolkami:). Jeśli tak jest w tym samochodzie, to myślę że to delikatnie mówiąc głupie i w jakimś przypadku mogłoby doprowadzić do wypadku, kiedy to bez informacji o braku ładowania, nagle pada cała elektronika.