Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung opracowuje nowy telewizor "QD-OLED" ?

LOCOLOCO 23 Lut 2018 22:54 402 0
 • #1 23 Lut 2018 22:54
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Samsung opracowuje nowy telewizor "QD-OLED" ?

  Samsung opracowuje nowy telewizor "QD-OLED" ?

  Samsung pracuje obecnie nad połączeniem zalet technologii kropek kwantowych i OLED w ramach nowej strategii telewizyjnej, wynika z raportu koreańskiej gazety ETnews.

  QD + OLED
  Obecna linia telewizorów Samsung "QLED", które są zmiksowanymi telewizorami LCD wzbogaconymi o kropki kwantowe, została w dużej mierze odrzucona przez rynek. Konsumenci zwracają się w jakości ku technologii OLED LG. Technologii, którą Samsung wypróbował i której nie udało się wprowadzić na rynek kilka lat temu.

  Samsung przygotowuje się teraz do powrotu do telewizorów OLED, według koreańskiej gazety ETnews.
  Przypominamy, że Samsung faktycznie uruchomił telewizor OLED w 2012 roku. Wtedy koreańska firma używała pikseli OLED RGB, ale okazało się to zbyt trudne i kosztowne dla masowej produkcji, więc Samsung porzucił projekt i przeszedł na plan B, czyli do telewizorów LCD o zwiększonej precyzji kwantowej.

  Samsung użyje niebieskich pikseli OLED z "filtrem koloru czerwonego i zielonego (CF) z kropką kwantową umieszczoną w kolorze niebieskim". To oznacza, że ​​piksele OLED są wzmacniane kropką kwantową, co może potencjalnie poprawić jasność i kolory w porównaniu do obecnych telewizorów OLED.

  Aktualizacja 22.2.2018: Samsung skomentował to mówiąc: "To nieprawda, firma pracuje nad metodą dwutorową" - mówi Yonhap

  Samsung QD-OLED TV
  Prototypy zostały zaprezentowane na targach CES
  ETNews twierdzi, że Samsung zaprezentował 55 i 65-calowe prototypy telewizorów QD-OLED w prywatnym pokoju podczas targów CES 2018. Jednakże raport podkreśla, że ​​technologia ta nie jest jeszcze w pełni przygotowana.

  - "Technologia QD-OLED nie została jeszcze ukończona. Dzieje się tak dlatego, że niebieskie światło przecieka między każdym pikselem, gdy czerwone i zielone QDCF są umieszczone na niebieskiej diodzie OLED. Jeśli zjawisko rozproszenia światła jest poważne, gdyż trudno jest prawidłowo wyrazić kolor. "

  Gazeta cytuje nienazwanego managera firmy Samsung, który mówi, że ostateczny cel pozostaje niezmieniony, czyli produkcja telewizorów QLED, które emitują każdy piksel oddzielnie. Do tego czasu QD-OLED może realizować nowe cele.

  - "Samsung nie uznał technologii OLED TV produkowanej przez konkurentów za prawdziwy telewizor OLED, ponieważ używa filtrów koloru i białych pikseli"

  W 2016 r. Seria raportów z Korei twierdziła, że ​​Samsung inwestuje w nową fabrykę OLED 8 generacji i że firma ponownie wprowadzi telewizory OLED "w przyszłym roku najwcześniej i nie później niż w 2018 roku".
  Na targach CES 2018 Samsung wprowadził także 156-calowy telewizor oparty na technologii wyświetlania microLED.