Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać usunięte konto?

24 Lut 2018 17:54 489 8
 • Poziom 3  
  Witam, dziś moja siostra usunęła przez przypadek konto Windows 7, ponieważ się bawiła. Były tam ważne pliki, które są mi potrzebne.


  PS: Z góry dzięki za pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Rozumiem, że zostały skasowane i pliki (cały katalog z Users) wraz z kontem? Jeśli tak, to nie używaj systemu z tego dysku. Korzystaj z systemu live CD, lub podłącz dysk jako drugi, by zapobiec nadpisaniu danych. Na systemie live/innym komputerze wykorzystaj np DMDE i odzyskaj skasowane pliki - oczywiście na nośnik inny niż docelowy. Potem jak odzyskasz dane, można ewentualnie gdy istnieją punkty przywracania systemu przywrócić go do czasu sprzed skasowania konta (co nie wróci plików a jedynie konto użytkownika) - zostanie pewnie utworzony nowy profil.
 • Poziom 3  
  A nie ma innego sposobu? Nie bardzo rozumiem.
 • Spec od komputerów
  Oddaj komus kto zrozumie i zrobi to za Ciebie, oczywiscie nie uruchamiaj juz nic z tego dysku.
 • Poziom 3  
  Czyli rozumiem że plików nie odzyskam?
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Odzyskasz, jeśli nie zostały nadpisane oraz ewentualnie całkiem skasowane z $MFT (co wiązać się może z utratą informacji o pliku, a gdyby miał nietypowe rozszerzenie, czy też był pofragmentowany, to wtedy będzie nie do odzyskania nawet). To o czym wspomniałem ma na celu uniknięcie/zminimalizowanie ryzyka takiej operacji. Partycja systemowa, jeśli była nieduża (do 150GB) to można też pokusić się o wykonanie kopii posektorowej do pliku spod systemu live i wtedy można już korzystać pod Windowsem i próbować odzyskiwać dane z kopii (lub od razu ją wykonać). Jeśli nie umiesz tego wykonać to razem z kolegą powyżej uważamy, że sprawa powinna być powierzona osobie mającej o tym pojęcie, bo jedna nieprawidłowa operacja może nadpisać twoje dane i spowodować, że nikt ich już nie odzyska. Co więcej, jeśli to dysk SSD, to już może być pozamiatane (szczególnie, gdy jest aktywna funkcja TRIM).
 • Poziom 3  
  Nie to nie jest dsk SSD jest to laptop. Mam robić to co kolega wyżej kazał tak ?
 • Poziom 43  
  xDominocPvP1337 napisał:
  Nie to nie jest dsk SSD jest to laptop. Mam robić to co kolega wyżej kazał tak ?

  Laptop też może być z dyskiem SSD. Więc to, że jest to laptop nie wyklucza dysku SSD w nim. Nie dalej jak wczoraj z synem wymieniliśmy dysk w laptopie na SSD (stary nie SSD uszkodził się) i instalowaliśmy system od nowa. Laptop dostał "nowe życie" jakiego nie miał nigdy wcześniej.
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  xDominocPvP1337 napisał:
  Mam robić to co kolega wyżej kazał tak ?


  Musisz wykonać to o czym wspomniałem, jeśli chcesz spróbować odzyskać dane. Jeśli nawet nie wiesz jaki dysk masz w laptopie to możesz sobie nie poradzić z odzyskiem sam.