Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pojazd wyrejestrowany - Zakup auta ze szrotu, recyklingu

Ninja312 24 Lut 2018 18:39 1107 4
  • #1 24 Lut 2018 18:39
    Ninja312
    Poziom 3  

Witam.

1.Chciałbym zakupić samochód, który jest wyrejestrowany z auto-szrotu czy czegoś podobnego(od takiego, który pojazd zabiera, i go nam wyrejestrowywuje).

Czy będę mógł taki pojazd zakupić czy może są jakieś konflikty prawne ? Czy wystarczy mieć znajomości.

2.Czy później będę mógł go sprzedać za złomie bez jakichkolwiek konfliktów prawnych?

Wiem, mógłbym kupić jakieś zarejestrowane, opłacone auto typu corse za 8stówek, ale jak chciałbym takie do rozwalenia, taki ala "wrak race"

Szukałem na internecie podobnych postów i jest ich dosyć wiele, ale są one przedawnione i nie wiem czy mogę im do końca ufać..

Jeśli napisałem to w złym wątku, prosiłbym o przeniesienie tematu, do odpowiedniego wątku.

Dziękuję

0 4
  • #2 24 Lut 2018 19:02
    vodiczka
    Poziom 43  

Chesz jeździć po drodze publicznej czy po terenie prywatnym?
    Możesz kupić jako złom (na wagę) i sprzedać jako złom gdy ci się znudzi lub gdy doprowadzisz go do stanu nienaprawialnego.
    Nic nikomu do tego (poza właścicielem terenu) czy na prywatnym terenie jeździsz zarejestrowanym samochodem, wrakiem, konno czy na jednorożcu :)
    Pozostaje jedno ważne ALE czyli twoje ubezpieczenie OC. Jazda bez ubezpieczenia to wielkie ryzyko. Możesz niechcący uczynić kaleką lub pozbawić życia najlepszego kolegę a jego rodzina pozwie cię o kilka milionów odszkodowania.

0
  • #3 24 Lut 2018 19:08
    Ninja312
    Poziom 3  

"Chesz jeździć po drodze publicznej czy po terenie prywatnym? "

Teren prywatny, mam bardzo dużo miejsca za domem.

"Możesz kupić jako złom (na wagę) i sprzedać jako złom gdy ci się znudzi lub gdy doprowadzisz go do stanu nienaprawialnego. "

Tak jako złom na wage, ale to od osoby prywatnej czy np. jakiejś firmy złomującej ? I tak od ręki by mi sprzedali działający samochód ?

"Pozostaje jedno ważne ALE czyli twoje ubezpieczenie OC. Jazda bez ubezpieczenia to wielkie ryzyko. Możesz niechcący uczynić kaleką lub pozbawić życia najlepszego kolegę a jego rodzina pozwie cię o kilka milionów odszkodowania."

Z tym się liczę, ale mam to pod uwagą.

0
  • #4 24 Lut 2018 19:18
    vodiczka
    Poziom 43  

Ninja312 napisał:
    Tak jako złom na wage, ale to od osoby prywatnej czy np. jakiejś firmy złomującej ? I tak od ręki by mi sprzedali działający samochód ?
    Osoba fizyczna raczej nie posiada wyrejestrowanego samochodu a czy firma złomująca może odsprzedać złomowany ale sprawny samochód musisz się dowiedzieć u źródła.

0
  • #5 24 Lut 2018 19:23
    Ninja312
    Poziom 3  

Wiadomo, że jakbyś rzucił kilka stówek więcej to na bank by sprzedali, tylko przez to nasze kochane prawo mogą być konsekwencje. Jeśli nawet kupić na części: silnik i inne pierdoły kupić się da, ale samą bude już nie, bo VIN itd.

Ale też wiele razy widziałem jak całe samochody stoją na złomowiskach, a nie na placu firmy złomującej. Więc jakoś da się to zrobić

Więc będę musiał po tych szrotach pojeździć i popytać.

0