Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-P42S30E - Nie włącza się, dioda miga 5 razy.

24 Lut 2018 19:42 2613 6
  • Poziom 9  
    Witam,

wiem że taki problem był już ćwiczony na tym forum (https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13697171#13697171) niestety brak tam rozwiązania. Z instrukcji wynika, że 5 mignięć to problem z zasilaniem 5V. Sprawdziłem ale u mnie wygląda całkiem sensownie - 4,95V. Czy ktoś jeszcze miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 43  
    Po co się bierzesz za naprawianie plazm, skoro nawet nie potrafisz odczytać (zrozumieć) kodu błędu?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    OK, mało przyjemna uwaga ale masz rację nie mam ani wprawy ani doświadczenia w naprawie tego typu telewizorów dlatego zresztą piszę w właśnie w tym dziale, a biorę się za to głównie z ciekawości. W tej chwili szukam schematu do TNPH0938 i datasheeta do C0DBAYY00931. Póki co gugiel jakoś nie daje rezultatów, jak masz to bądź dobrym człowiekiem i się podziel. Service manual do tego modelu już mam ale tam ten C0DBAYY00931 który odpowiada za SUB5V (P+5V z niego wychodzi) jest pokazany tylko poglądowo.
  • Poziom 9  
    Manuala już miałem i jak pisałem tam nie ma schematu elektrycznego tylko poglądowy:

Panasonic TX-P42S30E - Nie włącza się, dioda miga 5 razy.

z którego ciężko dojść jak nóżka to wyjście, jaka wejście a jaka sygnał sterujący.

Ale za namiary na przetwornicę wielkie dzięki i łapa do góry.
  • Poziom 9  
    Ponownie dzięki, ciekawe rzeczy zwłaszcza ten "Technical Guide & Troubleshooting Flowchart". Muszę trochę poczytać.