Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honor 7 Lite, Android 7, jak zablokować dziecku dostęp do ustawień

skafanderek 24 Lut 2018 21:14 750 2
  • #1 24 Lut 2018 21:14
    skafanderek
    Poziom 8  

W telefonie dziecka Honor 7 Lite (NEM-L-21), system Android 7.0 mam aplikację z kontrolą rodzicielską (ESET), niestety nie blokuje ona dostępu do ustawień systemowych. Czy ktoś ma pomysł jak można to zablokować. Myślałem ewentualnie o utworzeniu dla dziecka osobnego konta (gościa), ale honor nie ma tej opcji. Nie znalazłem innej kontroli rodzicielskiej, która spełniałaby moje oczekiwania i skutecznie blokowała dostęp do ustawień systemowych. Szukam pomysłu na rozwiązanie tej kwestii. Myślałem nad jakąś aplikacją do ochrony telefonu (typu AppLock), ale nie bardzo widzę rozwiązanie w, którym dziecko może uruchamiać aplikacje bez kodu, a ten zabezpieczał by tylko dostęp do ustawień (być może jest, ale te które przetestowałem mi tego nie umożliwiły).

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

0 2
  • #2 25 Lut 2018 18:27
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Witaj.
    Posiadam telefon ASUS Zenfone 2
    U mnie rozwiązane jest to w ten sposób, że mogę ustawić hasło na aplikacje.
    Najpierw wchodzę w menu aplikacji:
    Klikam 3 kropki w prawym górnym rogu:
    I klikam "Zablokuj". Normalnie wyświetliłaby się strona ustawiania nowego hasła, ale ja mam zablokowane kilka aplikacji i prosi mnie o podanie hasła:
    Po wpisaniu hasła pokazuje nam się lista aplikacji do zablokowania:
    Wybieram blokowanie "ustawień" i gotowe:
    Nie wiem tylko, czy Ty masz tą opcję, więc możesz sprawdzić.

0
  • #3 26 Lut 2018 16:36
    RichyB
    Poziom 5  

Czy honor ma opcje blokady aplikacji np odciskiem palca? Proszę sprawdzić w aplikacji "Manager telefonu->blokada aplikacji" lub "Ustawienia->Bezpieczeństwo i prywatność" wtedy proszę dodać ,jeżeli na telefonie będą tylko Pana odciski i Pan będzie znał kod (opcja pomocnicza) to dziecko nie będzie miało dostępu do ustawień. A na blokadę ekranu proszę mu ustawić osoby wzór/inne haslo/pin.
    Żeby aplikacja ściagnięta zablokowała dostęp za pewne w niej też trzeba zablokować ustawienia i nadać uprawnienia administracyjne nad telefonem również do znalezienia gdzieś w ustawieniach.
    W Huaweiu jest to Bezpieceństow-Administratorzy urządzenia.
    Lecz blokada odc palca-kodem którego dziecko nie zna wydaje mi się lepsza o ile honor ma taką opcje.

0
  Szukaj w 5mln produktów