Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sprinter 906 2.2 cdi - błąd 2641 b60 po wymianie czujnika dpf , wpada w tryb aw

bubu55 24 Feb 2018 22:22 7011 9
 • #1
  bubu55
  Level 10  
  Witam, mam problem- sprinter 906 2.2 cdi 313 biturbo silnik 646. Wczesniejsza historia auta nieznana, po zakupie pojawil sie problem z doladowaniem, zbyt niskie cisnienie i wpadał w tryb awaryjny po ok 10sekundach ładowania, niezależnie czy załadowany czy pusty, pod większą czy mniejszą górkę- wystarczyło co 7 sekund puscic pedał gazu i było ok, nie wpadał w ogóle awaryjny. w czasie gdy turbiny pracowały na max słychac było jakby syczenie, po dokładnym uszczelnieniu układu dolotowego syczenie nie ustało ale przestał wpadac w tryb awaryjny, po tym nie sprawdzałem już wartości rzeczywistych. po zrobieniu ok 700km właczył sie znowu tym razem jednak silnik zaczął mrugac i nie reagował na reset-tzn po wyłączeniu silnika nie kasował sie, zaraz po odpaleniu był awaryjny, przejechałem tak ok 100km, W diagnostyce wyszedł błąd 2641-008 B60 (Exhaus back pressure sensor) - Plausibility error. Po adaptacji przepływki błąd zmienił się w nieciągły i turbiny zaczęły działac jednak tak jakby nie do końca, do 3, 3.5 tys obr czasem do końca ciagnał ale tak jak by nie mógł, dziś wymieniłem czujnik roznicy cisnien dpf. po wykasowaniu błedów i delikatnym teście kontrolka silnika zgasła, po przejechaniu go konkretnie czasem mruga czasem swieci jednak po wyłączeniu stacyjki wyłącza sie awaryjny, nie ma różnicy po zmianie czujnika dpf, nadal tak ja by go przytykało i błąd 2641 powtarza się ciągle. Nie mam już pomysłu co dalej, może zatkany dpf?
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Zatkany DPF pojawi się w pierwszej kolejności na czujniku różnicowym. Pojawi się również w wartości stopnia napełnienia DPF. Nie wiem, czy w twoim testerze ta wartość się pojawia - w Star Diagnose tak. Przy wymianie czujnika różnicowego trzeba koniecznie sprawdzić drożność rurek łączących go z filtrem DPF. Niewielka ilość wody w rurce może przy obecnej temperaturze zamarznąć zatykając ją i błąd gotowy. A tak swoją drogą czemu nie zajmiesz się czujnikiem ciśnienia wstecznego w wydechu (tak, jak pokazuje błąd) tylko krążysz po różnych innych?
 • #3
  bubu55
  Level 10  
  Wymieniłem ten czujnik bo mechanik który diagnozował stwierdził, że to o niego chodzi. Gdzie znajduje się ten na którego wskazuje błąd? jak mniej więcej wygląda?
 • Helpful post
  #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Link
  Nr 62. Jest usytuowany w obwodzie EGR
 • #5
  bubu55
  Level 10  
  Czujnik ciśnienia.. przeglądałem go profilaktycznie ale nie podejrzewałem że może o niego chodzić, zmyliło mnie to ciśnienie powrotu, a mechanik-diagnosta wyraźnie stwierdził że czujnik ciśnienia dpf. Teraz rozumiem, on jest w obwodzie EGR. Jutro zmienie czujnik i napisze o efektach.. Dzięki Gerri
 • #6
  bubu55
  Level 10  
  Czujnik wymieniony, kontrolka silnika zgasła, po kilku krótkich testach nie zapaliła się, wygląda na to że jest ok, jednak nadal w czasie przyspieszania-gdy turbiny ładują wyraźnie czuć nierówne przyspieszanie, jakby dławienie silnika, czasem idzie jak burza a czasem słabiej, turbiny słychać cały czas tak samo, i wyraźne syczenie podczas gdy ładują, jak można to zlokalizować??? wszystkie uszczelniacze układu dolotowego wymieniłem, chłodnice sprawdzałem na szczelność i jest ok, turbiny po regeneracji. czy jest jakiś sposób na sprawdzenie szczelności układu?
 • #9
  bubu55
  Level 10  
  Robiłem dziś szybki test plakiem ale nic nie wyszło, nie miałem czasu robic ciśnieniem, jak tylko znajde chwile to na pewno zrobie. Robiłem diagnostykę i pojawił się nowy błąd 2355-002 Exhaust gas recirculation control -Exhaus gas recirculation rate is too high. Błąd niestały. Może mieć związek z poprzednim? Różnica cisnień dpf 12hpa to dobrze czy zle?
 • #10
  bubu55
  Level 10  
  Test na szczelność zrobiony- swietny patent z tym dekielkiem i zaworkiem pozdr. Gerri. Nieszczelnosc była na węzu. Po usunięciu owej nieszczelności auto zyskało na mocy ale pojawił się kolejny problem- wyraźnie słychać klekotanie wtryskow, jakby dawka paliwa się zmieniła. Wczesniej tego nie było, chodził cicho. Czy wie może ktoś co moglo się stać? błędów jak na razie nie ma zadnych ale był krótko testowany.